Wpis z mikrobloga

  • 219
@qbicone spoko, mój dalej jest na 450 miejscu w kolejce. Młody będzie niepocieszony, jak będzie musiał chodzić do żłobka w wieku 7lat ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 14
@qbicone państwowy odpuść. Moja ma 3.5 roku zapisałem ją jak żona była jeszcze w ciąży i do dzisiaj czekam na telefon od Pani dyrektor ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
nie mam pojęcia dlaczego w Polsce od zawsze daje się patologii dużo lepsze warunki niż ludziom pracującym.


@luksky: nieprawda, osoba na płacy minimalnej płaci prawie 40% zarobków w podatkach i składkach, a programista 15k na działalności ok. 23%
  • Odpowiedz
nie mam pojęcia dlaczego w Polsce od zawsze daje się patologii dużo lepsze warunki niż ludziom pracującym.


@luksky: bo socjalistyczne państwo nie potrzebuje pracujących ludzi którzy utrzymują się sami, socjalistyczne państwo potrzebuje niesamodzielnych ludzi czekajacych aż 'państwo da' i którzy będą mu wdzięczni za każde ochłapy grzecznie głosując na rozdających.
  • Odpowiedz
a programista 15k na działalności


@smyl: weź czasem wyjdź z wykopu, znam wielu programistów i jeden z nich (wieloletni PM, senior w dwóch językach, pracował w Indiach i na Florydzie) zarabia 12k brutto.
#programista15k to tylko mem, ziom.
  • Odpowiedz
ci z niebieską kartą mają wiecej punktów na starcie


@qbicone: to może być uzasadnione, spójrz na sprawę z punktu widzenia dziecka. Bez przedszkola będzie o 4 lata dłużej otoczony przemocą i agresją, dużo trudniej będzie mu z tego wyjść w przyszłości na prostą.

Z punktu widzenia rodziców to rzeczywiście paradoks, bo wygląda na nagrodę za niebieską kartę, ale może to nie rodzice są tu najważniejsi.
  • Odpowiedz
@qbicone: wiem o czym piszesz - wg przepisów - jestem zbyt poprawny z żoną, by moje dziecko dostało jakiekolwiek pkt do żłobka - jak sprawdzaliśmy, to dostałoby chyba 4.
  • Odpowiedz