Wpis z mikrobloga

Odwiedziła mnie niedawno znajoma i taki dialog wywiązał się między nią a moim pracującym w bibliotece #niebieskipasek

[Z]- znajoma [N]- niebieski

[N]: Niedawno wyremontowali moją filię, zrobili w takim pop-artowym stylu. Wszystko jak od Andy'ego Warhola
[Z]: Kogo?
[N]: No Andy Warhol, ten artysta co puszkę zupy namalował
[Z]: Ooo to super, możesz go teraz zaprosić na jakieś spotkanie
[N]: ...

Dodam tylko, że znajoma ukończyła dwa kierunki, ma tytuł mgr i odpowiedzialne dobrze płatne stanowisko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • 324
  • Odpowiedz
@Kami-chan: Nie mam zielonego pojęcia kto to jest Andy Warhol choć puszkę pewnie skojarzyłbym a znam 4 języki obce, jestem inżynierem, programistą i analitykiem biznesowym dla banków.. Wiedza hipsterów nie jest wiedzą obowiązkową do funkcjonowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Wyrw1: @corpseRott: @Magromo: @manualnyautomat:

tak dla smaczku dodam, że mój znajomy, CFA, certyfikowany Doradca Inwestycyjny (w skrócie bankowość inwestycyjny 30k), 4 jezyki w tym
  • Odpowiedz
  • 15
@wondereq ziomuś nie zesraj się naprawdę, bo jak żyje się minimum te dwadzieścia lat to ciężko nie usłyszeć o kimś takim jak Warhol. Tak samo jak o firmie Hewlett-Packard. Takie rzeczy po prostu się zna i dziwi mnie, że ktoś mógł się uchować bez takich informacji. To tylko świadczy o tym, że jest zamknięty na świat i nie ma umiejętności zdobywania informacji o świecie.
  • Odpowiedz
@Kami-chan: A co ma ukończenie studiów oraz to, gdzie i jak się pracuje do wiedzy na temat sztuki i kultury? Gdy ktoś się interesuje tym, to już w liceum ma lepszą wiedzę tego typu od większości dorosłych.
  • Odpowiedz
@StaraPlomba: Tak, zgadzam się z tym w 100%. Wszystko sprowadza się do tego, że jeśli coś dla jednej osoby jest oczywiste to wcale nie musi być oczywiste dla drugiej, a ta druga mimo wszystko może być dużo bardziej inteligenta i oczytana od tej pierwszej.
  • Odpowiedz
Cała ta rozmowa przypomina mi sytuację, kiedy moją ciotkę odwiedził kiedyś hydraulik.
Dla zobrazowania sytuacji ciotka ma całe mieszkanie zawalone książkami.
Pan hydraulik wszedł, popatrzył i rzekł "A na wuj Pani tyle książek?"
I co takiemu odpowiesz?
  • Odpowiedz
Tak w ogóle, zupełnie bez złośliwości - jest gdzieś lista rzeczy, które wypada wiedzieć żeby po wyjściu z piwnicy nie zrobić z siebie kretyna?
  • Odpowiedz