Wpis z mikrobloga

Odwiedziła mnie niedawno znajoma i taki dialog wywiązał się między nią a moim pracującym w bibliotece #niebieskipasek

[Z]- znajoma [N]- niebieski

[N]: Niedawno wyremontowali moją filię, zrobili w takim pop-artowym stylu. Wszystko jak od Andy'ego Warhola
[Z]: Kogo?
[N]: No Andy Warhol, ten artysta co puszkę zupy namalował
[Z]: Ooo to super, możesz go teraz zaprosić na jakieś spotkanie
[N]: ...

Dodam tylko, że znajoma ukończyła dwa kierunki, ma tytuł mgr i odpowiedzialne dobrze płatne stanowisko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • 324
  • Odpowiedz
@Yoggi wybacz, ale za cholerę nie wiem jak nieznajomość konkretnego artysty wpływa na szacunek społeczny. Nie interesuję się sztuką współczesną więc nie jestem osobą wykształconą - taki absurdalny wniosek płynie z wypowiedzi @tomasz_uchciok, bo przecież powinienem znać tego artystę. I widać istnieje takie przekonanie w społeczeństwie, zupełnie nie wiem dlaczego.

Jeśli nie wyniesiesz ze szkoły i nie interesujesz się tematem, to niby w jaki sposób się dowiesz faktów z tej dziedziny?
  • Odpowiedz
@Kami-chan: Wiesz, ja mam wrażenie, że dzisiejsze młode pokolenia są jakieś wybrakowane. Nie znają takich podstaw kultury, jak chociażby to, o czym napisałaś, a potrafią tak zaszczekać człowieka, że czuje się winny, że w ogóle o takiej kulturze wspomina. I plusy tego dowodzą. Szkoda życia na dyskusje z takimi.
  • Odpowiedz
@Kami-chan: Wyszło zabawnie :) A co do reakcji wykopowiczów - przykre jest to, jak obecnie prezentuje się większość z nich. Kiedyś zbierali się tu ludzie, którzy chcieli chłonąć jak najwięcej, z różnych dziedzin. Teraz raczej widać kult niewiedzy.
  • Odpowiedz
@corpseRott: w sumie Warhol to taki klasyk, że równie dobrze dobrze mógłbyś to samo napisać o Mozarcie albo Picasso. Taka wiedza podstawowa, że nie ma możliwości żeby nie słyszeć, a nie żadna wiedza hipsterów. Czyli w Twoim przypadku zapewne snobizm.
  • Odpowiedz
@WuDwaKa: no na przykład bawi się z dziećmi robotami, uczy programowania, albo udostępnia im playa do grania, puszcza winyle i takie tam :P ale książki też wypożycza i tak teraz bibliotekę z komputerem i tv nazywa się mediateką XD
  • Odpowiedz
@Kami-chan: z kim ty chcesz tutaj dyskutować przeciez tu siedza same ignoranckie kuce techniczne dla ktorych wszystko co związane ze sztuką i kulturą to jest cos czym gardzą, tylko programowanie i bycie inżynierem bez znajomości literatury, filmu i ogólnie pojętej sztuki, a studia humanistyczne i artystyczne to już w ogóle tfu! Daj spokój nie te środowisko żeby opowiadać takie anegdoty
  • Odpowiedz
@Kami-chan: Nie rozumiem co w tym dziwnego. Ja w ogóle nie interesują się sztuka i nigdy o nim nie słyszałem. Nawet nie widziałem tej grafiki zupy aż do dziś i w sumie nie widze nic szczególnego w tych pracach aby dziwić się, że ktoś go nie zna.

Można to porównać do sytuacji, w której ktoś nie wie kto to jest Linus Torvalds. Jak to możliwe, że wykształcony człowiek w XXI wieku
  • Odpowiedz
@Kami-chan: Nie mam zielonego pojęcia kto to jest Andy Warhol choć puszkę pewnie skojarzyłbym a znam 4 języki obce, jestem inżynierem, programistą i analitykiem biznesowym dla banków.. Wiedza hipsterów nie jest wiedzą obowiązkową do funkcjonowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@corpseRott: I co miał na celu ten post? Kiedyś brak wiedzy ogólnej był powodem do wstydu - dziś jest to powód do przechwałek?
  • Odpowiedz