Wpis z mikrobloga

#kredyt #finanse #pytanie #pytaniedoeksperta #banki

Mireczki, chcę wziąć coś na raty, by wyrobić sobie historię kredytową. Mam działalność gospodarczą od ponad roku. Wszystko ładnie się układa. Chciałam wziać sobie coś za 2k na raty i niestety, ale dostałam odmowy z kilku banków. Jeden z nich podał powód, że widnieję w bazie biura dokumentów zastrzeżonych/zaginionych??? Ktoś wie co to? Problem w tym, że nigdy nic mi nie zaginęło. Raz zastrzegałam kartę płatniczą, bo zeżarł mi ją bankomat, ale mam już nową. Macie jakiś pomysł o co chodzi?
  • 3
@patusia: na logikę w bazie sprawdzają dokument, a nie osobę (bo co z tego że zastrzegłaś coś 10lat temu), a jeśli dokument którym się posługujesz widniałby w bazie to raczej powinni go zniszczyć/wezwać policje?
Także.. dziwnie brzmi. ;)
@patusia Takiej historii jeszcze nie słyszałem... i nie zazdroszczę. Karta jest mało prawdopodobna, raczej chodzi o jakiś dokument z tych: dowód/paszport/prawo jazdy... W sumie sprawa jest o tyle głupia, że to będzie ciężko samemu odkręcić. Wejdź sobie na stronę dokumentyzastrzezone.pl i tam masz infolinię. Może akurat będą w stanie pomóc.