Wpis z mikrobloga

Jako właściciel sklepu wielkopowierzchniowego rozumiem, że skoro płacę ok 71k podatku od nieruchomości rocznie, będę mógł zapłacić 4,7k mniej skoro zmusza sie mnie do zamknięcia sklepu 2 dni w miesiącu?
#bekazpisu #4konserwy
  • Odpowiedz
@Hugenot111: w Niemczech też tak jest, większy problem polega na tym, że nie za bardzo nas na to stać. po drugie, to z samej zasady jest trochę bez sensu, bo nie wiem, czemu ma się to przysłużyć w Polsce, gdzie spędzanie czasu wolnego nadal polega głównie na galeriach.
  • Odpowiedz
@Mrbimbek: no i jeśli w niedzielę nie będą sklepy czynne to będzie mniejsze zapotrzebowanie na pracowników i tę Twoją matkę z 3 dzieci zwolnią. A jak pracuje w sklepie na popołudniową zmianę w tygodniu to też się nie widzi z dziećmi.
  • Odpowiedz
A prawda to, że piekarnie będą mogły pracować w niedzielę i, że dyskonty w których wypieka się pieczywo na miejscu już kombinują aby obejść zakaz? ;)
  • Odpowiedz
@Hugenot111 a mi jest to obojętne. Przykładowo, gdy byłam w delegacji w Helsinkach po raz pierwszy spotkałam się z tym że w niedzielę są pozamykane wszystkie sklepy i markety, a-----l sprzedają do piątku i ludzie jakoś żyją. Są przystosowani do tego że nikt się nie zesra jak w niedzielę sobie nie kupi czegoś tam. I da się jakoś z tym żyć, jeżeli zostało by to wprowadzone, to na dłuższą metę myślę
  • Odpowiedz
  • 1
Argumenty jednej i drugiej strony są słabe:
Czas z rodziną a co jak ktoś jest sam?
Zwolnią pracowników - serio?
Nasz kraj jest za biedny - od zawsze się tak mówi
Będą mniejsze zyski - czyli co? Jak ktoś chce coś kupić to tego nie kupi bo sklepy zamknięte w niedzielę?
  • Odpowiedz
@Mrbimbek:

wykladaniem towaru zajmuja sie zewnetrzne firmy, w wiekszosci hipermarketow

Bzdura trollu, zatrudnij się w jakimś k---a dyskoncie a nie p--------z jak potłuczony. Do tego matki z 3 dzieci wolą mieć wolne w dniu wtygodniu żeby ogarnąć gówniakom lekcje a nie k---a niedziele.
  • Odpowiedz
  • 34
@Mrbimbek a ja mam nadzieję ze właściciele sklepów dojebia te karyny i będą pracować w sobotę do 24 i w poniedziałek od 5 rano a w niedziele będą ogarniać sklep i wykładać towar bo jak zwykle klasa robotnicza stara się tlamsic inteligencję
  • Odpowiedz
@Hugenot111: Najlepszy jest argument "bo niedziela jest od odpoczynku" xD K---a, niewolnicze myślenie, państwo musi im organizować dzień kiedy mają odpocząć, bo oni sami nie mogą. P--------y socjalizm
  • Odpowiedz
@roszej: tak, beda mniejsze zyski bo wiekszosc ludzi nie idzie do sklepu kupić rzeczy ktore potrzebują, dużo osób idzie rozglada sie i jak cos wpadnie w oko to kupi (np. ubrania). W tygodniu byc moze nie bedzie mial czasu pojsc i kupi mniej - proste. Mechanizm jak ma kupić to kupi dziala tylko w przypadku żywności. Argument matki z dziećmi jest z-----y bo nie ma przymusu pracy w handlu dla
  • Odpowiedz
dlatego że uwierzyłem w modernizację armii,oszukali mnie ale teraz już za późno.


@Hugenot111: nie jest. Kadencja trwa. Zresztą zanosi się też na kolejne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Likwidacja handlu w niedziele to korzyść dla prawie wszystkich, także dla pracowników tychże bo niedzielę powinno się spędzać z rodziną a nie w robocie. Jeden dzień w tygodniu bez marketów nikomu krzywdy nie zrobi a poza tym jest rynek
  • Odpowiedz