Wpis z mikrobloga

Hm... Ciekawa sprawa, która zwróciła moją uwagę.

Wpisałem sobie w google frazy związane z Lampartem - "Lampart Detektywi", "Biuro Lampart" itp. i ustawiłem wyszukiwanie do okresu 1 maja 2017. Żadnych informacji o prowadzonych sprawach, o wyjaśnionych sprawach, o sukcesach.

Podobnie spojrzałem na ich FB. Do maja 2017 nie ma żadnych wpisów o śledztwach, sukcesach - jedynie wpisy informacyjno-reklamowe.

Nie mówię, że to o czymś świadczy - jest przecież możliwość, że do maja 2017 działali po cichu, nie afiszowali się w mediach, natomiast od maja 2017 zmienili całkiem swoją politykę i zabrali się za głośne zaginięcia/zagadkowe śmierci - generalnie bardzo medialne sprawy.

Ale uważam, że to po prostu ciekawe i warte odnotowania.

Nie wiem czemu, ale byłem też święcie przekonany, że oni sprawą Kaczorowskiej zajmowali się dużo wcześniej, aniżeli wypłynęła sprawa Magdy Żuk i stąd mieli te informacje o powiązaniach, o "Złotym"...

Z drugiej strony, jeśli przed 1 maja było o nich w mediach bardzo niewiele, to zastanawiające jest to, że w oczach wielu ludzi, internautów uchodzą za biuro z renomą, i wzór profesjonalizmu..

#magdazuk
  • 341
  • Odpowiedz
@33t: @Strega: Kilka refleksji. Ta sprawa wygląda na taką, w której materiał jest zbyt mocny, żeby sprawę umorzyć, a jednak czegoś brakuje, żeby można było kogoś oskarżyć.
Według oświadczenia pełnomocnika/rodziny z sierpnia, (zresztą nienajlepiej napisanego), w kraju były podobno prowadzone bardzo dynamiczne działania. Rodzina ma wiedzę o wszystkim, ale nie można się nią podzielić, co w tym przypadku jest dość wygodne. Wygląda na to, że ta wiedzą starczyła
  • Odpowiedz
@dioxyna: Ano, zabrzmiało poważnie "organ nadzorujący nakazał prokuraturze uzupełnienie w wątkach które MY wskazaliśmy". Ciekawe kto powiadomił Koty o tym fakcie ;)

@Brunhilda: Hehe dosłownie jakby czytali o naszych wątpliwościach i chcieli dać znać, że są i działają aktywnie ;]
  • Odpowiedz
@dioxyna: każde narzędzie dobre jeśli odpowiednio je wykorzystać ;)

Pytanie czy wniosek o uzupełnienie jest tym samym co "wznowienie postępowania" w umorzonej sprawie ?

§ 3. Przed wydaniem postanowienia o podjęciu lub wznowieniu, prokurator może przedsięwziąć osobiście lub zlecić Policji dokonanie niezbędnych czynności dowodowych w celu sprawdzenia okoliczności uzasadniających wydanie postanowienia.

Czy takie wznowienie jest odnotowywane w jakiejś policyjnej bazie i czy jest do niej ewentualny dostęp z poziomu innych
  • Odpowiedz
@Strega: Akurat żonglowanie słowem na granicy to lamparty uprawiają od początku. Nie piszą jasno, dają duże pole do interpretacji. Wiec czekam na potwierdzenie prokuratury, co robia w tej sprawie.
  • Odpowiedz
@Strega: Dokładnie o tym samym pomyślałam, detektywi też ludzie, pewnie czytają to i owo w necie. I co to byłby za detektyw, który nie szpera w necie :-) Ja im życzę POWODZENIA. Zasłużyli na to.
  • Odpowiedz
@dioxyna: A ja czekam na potwierdzenie tego, co robi Prokuratura, bo te oświadczenia, a szczególnie to ostatnie, pozostawiają duże pole do interpretacji :-) I również Prokuraturze życzę POWODZENIA.
  • Odpowiedz
@Strega: Zdaje się, że @dioxyna lepi uszka na barszcz (Dioxi, mam nadzieję, że nie dodasz do nich TCDD?) więc piszę. Te artykuły 327 § 1 i 3 k.p.k - sieć wymiany danych zaczęła funkcjonować w 2015, więc możliwe, że ta wymiana już działa, także między Policją i Prokuraturą. Ale wygląda na to, że postanowienie o wznowieniu postępowania już zostało wydane przed organ nadzorujący J.G.?
  • Odpowiedz
  • 2
Jest potwierdzenie i już nawet "wykrakałam" gdzie ;-)

@Brunhilda2
Pudelek ;) o tym mówisz? ;)

Ja jestem za, niech sprawdzają ;)
To nie jest na tej zasadzie, że jak ja np. się dopatrzę na monitoringu dziwnej postaci i wyślę takie zgłoszenie w sprawie, to oni mają obowiązek to zweryfikować, czyli wznowić postępowanie co nie jest tożsame z ponownym "otworzeniem " umorzonej
  • Odpowiedz
  • 1
@Brunhilda2

Mistyczne nagranie, zupełnie pominięte.


Ponoć ABW niczego na nagraniu się nie dopatrzyło, rodzina na własną rękę wysłała nagranie do analizy.
  • Odpowiedz