Wpis z mikrobloga

Hm... Ciekawa sprawa, która zwróciła moją uwagę.

Wpisałem sobie w google frazy związane z Lampartem - "Lampart Detektywi", "Biuro Lampart" itp. i ustawiłem wyszukiwanie do okresu 1 maja 2017. Żadnych informacji o prowadzonych sprawach, o wyjaśnionych sprawach, o sukcesach.

Podobnie spojrzałem na ich FB. Do maja 2017 nie ma żadnych wpisów o śledztwach, sukcesach - jedynie wpisy informacyjno-reklamowe.

Nie mówię, że to o czymś świadczy - jest przecież możliwość, że do maja 2017 działali po cichu, nie afiszowali się w mediach, natomiast od maja 2017 zmienili całkiem swoją politykę i zabrali się za głośne zaginięcia/zagadkowe śmierci - generalnie bardzo medialne sprawy.

Ale uważam, że to po prostu ciekawe i warte odnotowania.

Nie wiem czemu, ale byłem też święcie przekonany, że oni sprawą Kaczorowskiej zajmowali się dużo wcześniej, aniżeli wypłynęła sprawa Magdy Żuk i stąd mieli te informacje o powiązaniach, o "Złotym"...

Z drugiej strony, jeśli przed 1 maja było o nich w mediach bardzo niewiele, to zastanawiające jest to, że w oczach wielu ludzi, internautów uchodzą za biuro z renomą, i wzór profesjonalizmu..

#magdazuk
  • 341
  • Odpowiedz
Kolejna ciekawostka:

W jednym ze swoich wpisów nt. sprawy MŻ. Biuro Lampart pisze:

"Profesjonalne Agencje Detektywistyczne działają w oparciu o ustawę regulującą ich funkcjonowanie. Jakikolwiek "wyjazd ludzi" na teren jakiegokolwiek kraju w „celach operacyjnych” jest nielegalny, ponieważ gdyby nawet detektyw posiadał jednak licencję uprawniającą go do wykonywania zawodu detektywa oraz gdyby nawet posiadał on pełnomocnictwo od każdego członka rodziny na jakiekolwiek działania - jurysdykcja polskiej licencji detektywistycznej obejmuje tylko i wyłącznie działania
  • Odpowiedz
@Strega:

Zerknąłem, zerknąłem - zauważyłem to, ale mogli się po prostu spóźnić (bo zgodnie z przepisami powinni złożyć do 31 czerwca 2016) i do tej pory nie złożyć. To wewnętrzne sprawy tej firmy - nie wnikam :)

Chciałem też sprawdzić rejestr detektywów MSWiA, ale chyba nie jest dostępny online.
  • Odpowiedz
@Strega:

Ciekawe jest też to, że 2 czerwca ogłosił że uruchamiają Fundację ds. walki z neo-sutenerstwem.

https://www.lampart.co/fundacja/fundacja.html

Na tej stronie informacje skromne - misja fundacji oraz oczywiście apel o wsparcie finansowe (brak podanego numeru konta - "konto fundacji dostępne już wkrótce"

Każda fundacja w Polsce musi być wpisana do KRS, mieć NIP, REGON i jawny, ogólnodostępny statut.

Czy ktoś tutaj widział lub ma dostęp do tych danych? Czy ta Fundacja rzeczywiście
  • Odpowiedz
@horizontal_vertical: https://www.facebook.com/pg/DetektywiLampart/videos/?ref=page_internal

Jeszcze to zobacz może: https://www.facebook.com/notes/lampart-detektywi/odpowied%C5%BA-na-pytania-zadane-w-dniu-21-lipca-2017-roku-przez-u%C5%BCytkownika-pawe%C5%82-ka/1425990467436580/

Ze względu na fakt otrzymywania dużej ilości pytań odnośnie naszej Fundacji, chcielibyśmy podzielić się również informacją, że jeszcze przed inicjatywą jej powstania posiadaliśmy Fundację o innym profilu. Ze względu natomiast na nową problematykę, w którą chcieliśmy się zaangażować, chcieliśmy przeprofilować poprzednią Fundację m.in. poprzez zmianę jej nazwy i kontynuować działania charytatywne w innym kierunku. Niestety jednak okazało się, że nie będzie to możliwe i
  • Odpowiedz
@Strega: Filmiku nie znałem - ale nic nie wnosi i tak :)

Te odpowiedzi też już widziałem, szkoda, że pytania już usunięte bo bym sobie odświeżył. Także niewiele tam ciekawego w kontekście moich wpisów.

Może poza:

"W 2015 roku zrealizowaliśmy 192 zlecenia z czego 22 zagraniczne (m.in. we Włoszech, Francji, Wielkiej Brytanii, Turcji, Czechach, Bułgarii, na Węgrzech i w Stanach Zjednoczonych). Większość z nich na tle kryminalnym i gospodarczym, pozostałe na
  • Odpowiedz
@horizontal_vertical: w momencie, gdy się pojawił wniósł dużo emocji u odbiorców. Realizacja pobudziła też wyobraźnię w nawiązaniu do sprawy Magdy.

Co do czepialstwa - całkowicie rozumiem, też się nad tym pochylałam. Rola i intencje Kotów są dyskusyjne, nieprzypadkowe.
Nie pasuje mi ani całkowity altruizm ani cel jedynie marketingowy.
  • Odpowiedz
Polecam również porównać wygląd ich obecnej strony z tym sprzed zaistnienia w mediach.
To również daje wiele do myślenia odnośnie prawdziwych motywów ich działań ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Strega:

To cytat z postu 21 lipca.


OK, tej wypowiedzi nie znałem.

Kurde od lipca nie przyszło im do głowy żeby usunąć ze swojej strony informacje, że mają fundację :) Może zwolnili tego ich "Koordynatora ds. New Media" i nie ma kto usunąć tego :)

"W międzyczasie jednak, po podzieleniu się taką inicjatywą z opinią publiczną otrzymaliśmy wiele zarzutów sugerujących, że jest to „posunięcie marketingowe” z naszej strony, lub „sprytna próba
  • Odpowiedz
@horizontal_vertical:

A jeszcze się odniosę do jednego cytatu:
"Ze względu natomiast na nową problematykę, w którą chcieliśmy się zaangażować, chcieliśmy przeprofilować poprzednią Fundację m.in. poprzez zmianę jej nazwy i kontynuować działania charytatywne w innym kierunku. Niestety jednak okazało się, że nie będzie to możliwe i Fundację o nowym profilu musimy założyć od nowa"

Hmm, czyżby?
http://poradnik.ngo.pl/statut-organizacji-pozarzadowej

Kto i w jaki sposób może zmienić statut fundacji/stowarzyszenia?

O tym, jak można zmienić jakiś
  • Odpowiedz
@horizontal_vertical:

No no, mnie też nie, acz nie sądzę żeby byli kupieni :)

Tak więc komuś kto ich "kupił" ws. MŻ musiałoby szalenie zależeć na tym, żeby umacniali opinię publiczną w tym, że w sprawę jej śmierci zamieszani są siostra(y) oraz Markus i reszta koleżeństwa. Pytanie komu na tym mogłoby zależeć... Zwłaszcza, że i bez tego duża część opinii publicznej jest przekonana o jakimś udziale siostry i Markusa.


Wszystko ma swoją
  • Odpowiedz
@horizontal_vertical: Przede wszystkim chodzi mi o ten wywalony na całą szerokość strony filmik rodem z CSI, budzący skojarzenia raczej z profilem agencji reklamowej a nie biura detektywistycznego. Byliby bardziej wiarygodni pozostając przy starej wersji strony, a tak wygląda to na kolejny element dobrze przemyślanej kampanii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Strega:

Pokazują siebie jako odwrotność tego jak działa Kwadrat - trochę jakby zbierali część elektoratu, której sposoby tamtego nie odpowiadają ;)

Ich intencją było też zwracanie uwagi na brak profesjonalizmu Rutkowskiego


No dokładnie - On hochsztapler - my profi.
Ale raczej powiedziałbym, że intencją było przedstawienie publice swojego rzekomego "profesjonalizmu". Na tle Kwadrata było najprościej

Niekoniecznie ukierunkowanie podejrzeń na otoczenie Magdy było z inicjatywy Lamparta. Oni raczej pogłębili teorie internautów kontynuując
  • Odpowiedz
@horizontal_vertical:

Moje zdanie jest takie, wyczuli temat żeby się wybić medialnie.


Są ku takiej opinii przesłanki.

Ja na ten moment nie mogę się całkowicie do niej przychylić ;)

No ale dobra, bo celem posta było ukazanie faktów i konkretów o Lamparcie, a nie moich opinii na ich temat, a już na pewno nie omawianie sprawy MŻ bo raz n-ty, gdzie i tak pewnie nigdy nie dojdziemy do porozumienia :)


Czemu? Uwielbiam
  • Odpowiedz
@Strega:

Są ku takiej opinii przesłanki.

Ja na ten moment nie mogę się całkowicie do niej przychylić ;)


A jakie są Twoim zdaniem przesłanki za tym, że zostali kupieni? Nie chcę się powtarzać, ale jeśli jest ktoś kupiony, to jest i kupujący. Zatem w tym przypadku musiałaby być to konkurencyjna mafia do "gangu Markusa", tak jak napisałaś wcześniej. Innej możliwości nie widzę. Dodatkowo ta konkurencja musiałaby kupić usługę, która wcześniej została
  • Odpowiedz