Wpis z mikrobloga

Hm... Ciekawa sprawa, która zwróciła moją uwagę.

Wpisałem sobie w google frazy związane z Lampartem - "Lampart Detektywi", "Biuro Lampart" itp. i ustawiłem wyszukiwanie do okresu 1 maja 2017. Żadnych informacji o prowadzonych sprawach, o wyjaśnionych sprawach, o sukcesach.

Podobnie spojrzałem na ich FB. Do maja 2017 nie ma żadnych wpisów o śledztwach, sukcesach - jedynie wpisy informacyjno-reklamowe.

Nie mówię, że to o czymś świadczy - jest przecież możliwość, że do maja 2017 działali po cichu, nie afiszowali się w mediach, natomiast od maja 2017 zmienili całkiem swoją politykę i zabrali się za głośne zaginięcia/zagadkowe śmierci - generalnie bardzo medialne sprawy.

Ale uważam, że to po prostu ciekawe i warte odnotowania.

Nie wiem czemu, ale byłem też święcie przekonany, że oni sprawą Kaczorowskiej zajmowali się dużo wcześniej, aniżeli wypłynęła sprawa Magdy Żuk i stąd mieli te informacje o powiązaniach, o "Złotym"...

Z drugiej strony, jeśli przed 1 maja było o nich w mediach bardzo niewiele, to zastanawiające jest to, że w oczach wielu ludzi, internautów uchodzą za biuro z renomą, i wzór profesjonalizmu..

#magdazuk
  • 341
  • Odpowiedz
@Brunhilda2: Gdzie Ty tą Rosjankę znalazłaś? Nie wzbudza we mnie zaufania przypadkowo spotkana osoba ktora zna prawdy objawione bo ktoś, gdzieś pracuje. Zresztą, koło takich spraw zawsze ktoś wymyśli plotki, aż mi sie przypomniało jak w Zielonej Górze grasował pseudo gwałciciel, co kilka osób zeznało, że napadł, a tak naprawdę okazało się, że nie bylo nikogo. Ludzie wymyślili takie historie, że cały lubuski internet dudnił.
  • Odpowiedz
@33t Za to mamy prima tłumaczenie arabskiej części rozmowy w tle z filmiku - tam wszystko jest super przetłumaczone z arabskiego na angielski. Padają bardzo nieprzyjemne sformułowania, - według odczuć różnych Egipcjanek bardzo źle traktowano Magdę. To nie ostateczny dowód, ale jakiś "hint" (Patrz też na tekst "Rosjanki"). Nawet one (zakładam że generalnie bardziej przyzwyczajone do nieodpowiedniego traktowania) były w szoku.

Jeżeli chodzi o te monitoringi, to chyba nie uzyskano akurat tych, które są najważniejsze? Film się "urywa" zawsze w tych ważnych momentach... O tym nic nie wiemy, oprócz tego, że np. hotel mógł kłamać, bo w necie kknnoo znalazł, że hotel przy innej okazji deklarował, że monitoring jest. Gdzie są te brakujące części, czy Egipt ich nie wydał?

Szarpanina w korytarzu? Dlaczego ona rzuciła się na tego gościa w kratę mającego europejsko wyglądającą budowę głowy, rysy twarzy i budowę ciała (ten sam, który hmmm bardzo pomagał jej wstać w tym korytarzu, jak leżała) z taką furią, chociaż był tam inny gość, który był dosłownie przy niej pod ścianą? Bo on jej tylko powiedział "bądż grzeczna, jesteś w szpitalu" czy coś takiego? To wszystko nie wyglądało normalnie - ci "cywile" (o których Egypt Independent pisał "lekarze i pielęgniarki" :-))
  • Odpowiedz
@dioxyna: Dioxi, oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że przypadkowa Rosjanka może tylko szukać sensacji. Ale na tym polega research - można wszystkiego wysłuchać i może w każdej plotce jest ziarno prawdy... To ziarno można potem "oddzielić od plewów".
  • Odpowiedz
@dioxyna: Jesteśmy też konsumentami wymiaru sprawiedliwości - oni są dla nas. W tym celu płacimy podatki. To oni mają nam zapewnić m. in. bezpieczeństwo. W dodatku np. k.p.a. mówi o partnerstwie, zaufaniu i kulturze.
  • Odpowiedz
@Strega: Kontra Lamparta jest piękna! Słusznie zauważyli, że traktuje się ich jak konkurencję (i to jest eufemizm) zamiast traktować jako sprzymierzeńca. Przecież cele powinny być wspólne? Dla mnie to świadczy o czymś... Rzeczywiście na Zachodzie jest inaczej.
  • Odpowiedz
Jedni i drudzy manipulują przekazem w sposób celowy.
Groteskowo zabawna bitwa na publikacje. Lampart usilnie wskazuje, że złe służby nie mają w zwyczaju współpracować z dziwnymi tworami o niewiadomych intencjach i interesach jakimi są detektywi ;) Prokurator stara się nie wykazać, że jakieś tam działania podjęto - pytanie czy dla dobra prowadzonej sprawy, czy dla jej rozmycia.
  • Odpowiedz
@Strega: No cóż, Uważam, że Koty zareagowały prawidłowo. Widziałabyć jakieś inne wyjście? Przecież od tego są, żeby wykonywać swoją pracę. Czy mieli zatrzymać się na etapie ścigania niewiernych mężów i sprawdzania partnerów biznesowych itp., tym samym pozwalając na działania innych bez żadnej kontroli społecznej?
  • Odpowiedz
@33t: "Skoro mogła zaatakować pielęgniarkę to tak, wg. mnie mogła wyskoczyć, miała na tyle siły. "
Coś mi tu nie daje spokoju...
Chodzi tylko o momenty przed jej skokiem. Dożylnie podany Midazolam nie podziałał, Magda obudziła się ok. północy. (Ale przedtem straciła przytomność ok. 5 godzin przed wypadkiem, czyli ok. 21:30. Zanim zasnęła, podano jej glukozę.) Po przeniesieniu jej do pokoju 307 "wytoczono już wielkie działa" i podano jej dożylnie silny lek przeciwpsychotyczny Haloperidol 5 mg (którego ślady m. in. pewnie wykazała polska sekcja).
  • Odpowiedz
@Brunhilda2: @mariusz-mx chyba pisał kiedyś - tylko nie pamiętam czy tu czy na FB, swoją wersję na usprawiedliwienie obrażeń jakie miała mieć Magda - w skrócie - wina wypadku. Miało być tak, że skołowana obcym środowiskiem, psychozą i lekami wyskoczyła w amoku, bo nie wiedziała że Ją przeniesiono na inne piętro. Podczas ślepej ucieczki potrącił Ją samochód, a obsługa szpitala bojąc się konsekwencji zatuszowała sprawę. Taka jedna z teorii.
  • Odpowiedz
@Strega: Dziękuję za obiektywną i szczerą wypowiedź. Jednym słowem - jest tu zbyt wiele okoliczności wskazujących na to, że w tej sprawie każdy chce umyć rączki. Trzeba się otworzyć na wszelkie opcje i nie pozostawać przy jednej za wszelką cenę, tylko wybrać elementy składające się na możliwie logiczną całość. Osobiście nie wierzę w to, że Magda była chora psychicznie "na starcie". Natomiast myślę, że mogła być w stanie psychozy reaktywnej
  • Odpowiedz
@Brunhilda2: to taka tymczasowa schizofrenia - myślę, że niedługo będziemy mogli to oglądać w Polsce w telewizji... wśród pewnej grupy politycznej ;)

Często występuje jak patologiczny kłamca jest publicznie przyłapany na kłamstwie i może nieźle dostać za swoje czyny... jak go się mocniej pociśnie to pęka... dlatego jeden z tych polityków wygląda obecnie jak by był naćpany cały czas i bełkocze ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@eDBX37txWmRRyV6E: W przypadku Magdy miałam raczej na myśli taki opis:

W przypadku Magdy miałam raczej na myśli taki opis:

"Psychoza reaktywna to krótkotrwałe zaburzenie psychotyczne, które może pojawić się w reakcji na silny stres" (...)
"(...)w przeciwieństwie do przewlekłej schizofrenii zaburzenia te mijają samoistnie po ustąpieniu
  • Odpowiedz
@Brunhilda2: Tak, to mniej więcej opis zgodny z tym który podałem, tyle że obecnie jestem na innej stronie i jakoś tak mi się skojarzyło z HGW to zagadnienie ;)

Raczej wątpliwe żeby Magdzie nie podali w takim wypadku strzała z jakiegoś nowocześniejszego haloperidolu w szpitalu po którym by leżała jak kłoda i nawet nie trzeba by jej przypinać do łóżka...
  • Odpowiedz