Wpis z mikrobloga

#komputery #pcmasterrace #pc #nvidia #geforce Mirki, nie pierwszy raz zwracam się z pytaniami do was. Chce kupić nowy komputer a starego sprzedać. Mam pytania odnośnie dwóch podzespołów: pamięci oraz najważniejszego (a na pewno najdroższego ;) ) czyli karty graficznej, od tej drugiej z resztą zacznę.
Jestem zdecydowany na Geforce Ti 1070 Ti który ostatnio wszedł na rynek, zastanawiam się natomiast co do producenta. Słyszałem dobre rzeczy o PALIT (sam dotąd korzystałem z Gigabyte ale podobno się skiepścił). Moglibyście polecić jakieś testy 1070 Ti od różnych producentów? Najlepiej po polsku. Ciężko mi było coś znaleźć pewnie przez to, że karta jest dosyć nowa.
Co do pamięci to mam pytanie czy jest sens kupować pamięć z wyższym taktowaniem? Polecono mi na razie Goodram IRDM DDR4 2x8GB 2400MHz. Wiem, że są pamięci nawet z taktowaniem 3200 MHz, ale czy mają sens? Czytałem też, że mogą tak naprawdę mięć gorszy czas dostępu, jak to w końcu jest? No i jeszcze czy producent jest dobry? Goodram to polska firma fajnie więc jakbym mógł od nich kupić i być jednocześnie zadowolony :)
  • 10
@Dox3l: Już piszę (dodam tylko, że będę sprzedawał bez dysku twardego którego sobie zabieram):
- i5 3570 3.4 GHz (oczywiście jest tryb "turbo boost" czy jak tam się nazywa)
- Geforce 970 4GB od Gigabyte
- ram Kingston HyperX DDR3 8GB 1600 MHz
- płyta Asus P8Z77-V LX
- napęd DVD jakiś od LG

Nazwy modelu zasilacza i obudowy nie pamiętam, musiałbym zajrzeć w fakturę albo rozkręcić kompa (chociaż wiem, że
@Dox3l: Grałem (Gram!) na tym sprzęcie w przeróżne tytuły do dnia obecnego. Ogólnie większość tytułów do 2016 a nawet 2017 chodzi w 60 fps na high (nie będę ściemniał, że zawsze "uber" ;) ). Sprzęt w sumie wystarcza. Chociaż, ostatni tytuł Assassin's Creed Origins, średnio zoptymalizowany i żrący zasoby procesora (tak nawiasem mówiąc) bez ograniczonego klatkarzu to ma różny frate rame (w przedziale 30-60) na wysokich. Jako, że nie lubię screen