Wpis z mikrobloga

Jestem po fizyce na uniwersytecie, w tym roku skonczylem.


@majas: O, i co po studiach? Masz jakieś porównanie do ludzi po politechnice?

Jeśli o mnie chodzi to pewnie Warszawa (jeśli się dostanę ( ͡° ͜ʖ ͡°)), cele/ambicje mam wysokie i marzenie z dzieciństwa o działaniu w nauce, niby dobrze się uczę, ale to też sprawia, że nie umiem się uczyć, tj. wszystko łatwo mi przychodzi (jak już
@Zacny_Los: jak do Warszawy to spoko. Z resztą @Clermont jest chyba po FUW. A co można? Na pewno kariera naukowa, ale to raczej nie w Polsce. Ja się wybierałem na doktorat, a ostatecznie skończyłem w finansach i coż... No na razie nie żałuję. A różnica między politechniką a uniwersytetem nie jest mi do końca znana, na uniwerku na pewno lepsza teoria, ja sam teorią się zajmowałem, a na polibudzie będziesz miał
Wiem, że fizyka jest jedna i ta sama, ale podobno na uniwersytecie fizyka jest trudniejsza...


@Zacny_Los: fizyka uniwersytecka to jest dużo teorii, więc tak, będzie trudniejsza, pewnie głównie ze względu na matmę. Dodatkowo to niszowy kierunek, u mnie magisterkę kończyło 3 osoby, więc też wymagania są trochę inne i studia wyglądają nieco inaczej niż na innych kierunkach, szczególnie tych po 100 i więcej osób.