Wpis z mikrobloga

Ostatnio przeanalizowałem sobie kim są wyborcy PiSu, których znam - i wyszło mi, że każda, absolutnie KAŻDA z tych osób ma w sobie żółć, zawiść, żal do całego świata oraz brak skłonności do autorefleksji i samokrytyki.

Otóż są to:

- starsi ludzie, tęskniący za PRL (nie zdający sobie sprawy, że tak naprawdę tęsknią za młodością),
- ludzie w średnim wieku, którzy nie odnaleźli się w rzeczywistości po transformacji ustrojowej, zazdroszczący tym, którym się udało („za komuny przynajmniej wszyscy mieli po równo”),
- frankowicze, czujący się oszukani przez banki (#!$%@?, że sami podpisali te umowy),
- ludzie z mojego pokolenia (urodzeni po 1989), słabo wykształceni, słabo zarabiający, często z nieplanowanym potomstwem.

Z moich obserwacji wyborcy PiSu, pod płaszczykiem altruizmu i z patriotycznymi hasłami na ustach, przyklaskują działaniom rządu, bo pośrednio lub bezpośrednio uderzają one w znienawidzonych przez nich ludzi - ludzi, którym w przeciwieństwie do nich się w życiu udało.

Nie znam żadnego „człowieka sukcesu” czy po prostu normalnej, otwartej, niemającej w sobie sporych pokładów zawiści osoby, która popierałaby PiS.

Partia miernot dla miernot.

„Wezmą dziedzictwo cisi, ciemni, mali ludzie.”

#polityka #4konserwy #bekazpisu #polska #prl
  • 45
@Wariner: Ale prawda jest taka, że jaki masz wybór ? PO, Nowoczesna, Kukiz 15 (gdzie zaraz liczba w nazwie będzie liczbą posłów w tej partii) i inne wynalazki. Ludzie inteligentni, wykształceni, myślący też mają problem z wyborem. Zresztą PiS robi takie rzeczy, że można by powoli w czasie osłabiać ich poparcie, ale ta "inteligentna" opozycja nawet tego nie potrafi. Jak swego czasu AMD wincyj rdzenióffff, tak opozycja więcej 500 plus (różnego
go-away - @Wariner: Ale prawda jest taka, że jaki masz wybór ? PO, Nowoczesna, Kukiz ...

źródło: comment_Cxon4bwfZztfpGtLYKgBCnchzHLhYwLW.jpg

Pobierz
@go-away: 500+ jest spoko pomysłem, może nie idealnym ale bardzo w porządku. Problem jest jednak jeden NIE STAĆ NAS NA TO (dlatego mamy wzrost długu zagranicznego). Dobrze, że chociaż nie będą tego rewaloryzować za 10 lat obciążenie dla budżetu się zmniejszy z tego powodu. Nigdy nie zagłosuje na opozycje, która będzie obiecywać rozszerzenie tego programu. Dla mnie idealna partia to:

Polityka gospodarcza - ostro na prawo
Polityka społeczna - prawo
Światopogląd
@Wariner: moje obserwacje bardzo podobne, a pochodzę z regionu lubelskiego XD więc mogę się na ten temat coś tam wypowiedzieć chyba
Wyborca PiS:
- emeryt, chodzący co tydzień do kościoła, a jebiący każdego już po wyjściu z niego
- dorośli, którym nic w życiu nie wychodzi i oczywiście każdy kto coś osiąga (bo np. wyjechał odpowiednio w Polskę, szczególnie Warszawa, o jak ich boli, że ktoś zarabia więcej niż 5k xD)
@go-away: zgadzam się - opozycja jest cienka jak dupa węża i nie widzę obecnie opcji, aby odsunąć PiS od władzy; sam nie wiem na kogo głosować. Era głosowania na mniejsze zło ma się dobrze i niestety nie za bardzo widać jej koniec.
@PajonkPafnucy: jaka propaganda? Nie agituję na rzecz żadnej partii opozycyjnej, tylko wymieniam jakim znanym mi ludziom podoba się wizja nowej komuny.
Partia miernot dla miernot.


@Wariner: Powielanie medialnego przekazu, który ma odstraszyć od sympatyzowania z PiSem. Wmówić pelikanom, że pis obciachowy to ci niepewni siebie, bojący się o swój wizerunek, przejmujący się opinią innych pelikanów odetną się od PiSu i będą się czuć lepsi. Chociaż raz w grupie "lepszych"
XD
@Wariner: ale do czego tu się odnosić? deprecjonujesz osiągnięcia ludzi mających inne niż twoje poglądy, opisując ich w sposób zawistny, mówisz o nich:

absolutnie KAŻDA z tych osób ma w sobie żółć, zawiść, żal do całego świata oraz brak skłonności do autorefleksji i samokrytyki.

a z twojego tekstu bije żółć, pogarda i żal do całego świata że to oni wybrali aktualny rząd.
Nie ma się tu do czego odnosić, propaganda nienawiści
@Aironic: No właśnie to napisałem przecież. :) Ludzie się ockną jak kryzys przyjdzie za 5 lat i skończy się drugą Grecja. No dobra nie ockną się, pójdą za jeszcze większym populizmem i wtedy dopiero nacjonalizm który obecnie wychyla głowę pokaże swe pełne #!$%@?.