Wpis z mikrobloga

Ostatnio przeanalizowałem sobie kim są wyborcy PiSu, których znam - i wyszło mi, że każda, absolutnie KAŻDA z tych osób ma w sobie żółć, zawiść, żal do całego świata oraz brak skłonności do autorefleksji i samokrytyki.

Otóż są to:

- starsi ludzie, tęskniący za PRL (nie zdający sobie sprawy, że tak naprawdę tęsknią za młodością),
- ludzie w średnim wieku, którzy nie odnaleźli się w rzeczywistości po transformacji ustrojowej, zazdroszczący tym, którym się udało („za komuny przynajmniej wszyscy mieli po równo”),
- frankowicze, czujący się oszukani przez banki (#!$%@?, że sami podpisali te umowy),
- ludzie z mojego pokolenia (urodzeni po 1989), słabo wykształceni, słabo zarabiający, często z nieplanowanym potomstwem.

Z moich obserwacji wyborcy PiSu, pod płaszczykiem altruizmu i z patriotycznymi hasłami na ustach, przyklaskują działaniom rządu, bo pośrednio lub bezpośrednio uderzają one w znienawidzonych przez nich ludzi - ludzi, którym w przeciwieństwie do nich się w życiu udało.

Nie znam żadnego „człowieka sukcesu” czy po prostu normalnej, otwartej, niemającej w sobie sporych pokładów zawiści osoby, która popierałaby PiS.

Partia miernot dla miernot.

„Wezmą dziedzictwo cisi, ciemni, mali ludzie.”

#polityka #4konserwy #bekazpisu #polska #prl
  • 45
opozycja jest cienka jak dupa węża i nie widzę obecnie opcji, aby odsunąć PiS od władzy; sam nie wiem na kogo głosować


@Wariner: A czym by opozycja była w stanie wzbudzić twoje zaufanie na tyle, byś zechciał zagłosować?
@Wariner: Apropos "Frankowiczów" na tej liście, to warto napisać, że PiS nie poparł wniosku o Komisję Śledczą w sprawie wyjaśnienia Afery Frankowej i nie zrobił nic by rozwiązać problem. Zatem dodanie Frankowiczów na listę "zwolenników PiS" jest bez sensu. Frankowicze popierają Kukuz'15. Jak widać z listy nawet PSL-owi bliżej do Frankowiczów niż PiS-owi.

Lista posłów, którzy poparli wniosek o Komisję Śledczą znajduje się tutaj:

https://www.bankowebezprawie.pl/zebrano-podpisy/
@Wariner: Tak z ciekawości to kogo popierają ludzie bez zawiści, którym się udało, po prostu normalni i wykształceni? Bo ja nie widzę za bardzo opcji w tym kraju. I pytam zupełnie na poważnie i bez złośliwości.