Wpis z mikrobloga

Ostatnio przeanalizowałem sobie kim są wyborcy PiSu, których znam - i wyszło mi, że każda, absolutnie KAŻDA z tych osób ma w sobie żółć, zawiść, żal do całego świata oraz brak skłonności do autorefleksji i samokrytyki.

Otóż są to:

- starsi ludzie, tęskniący za PRL (nie zdający sobie sprawy, że tak naprawdę tęsknią za młodością),
- ludzie w średnim wieku, którzy nie odnaleźli się w rzeczywistości po transformacji ustrojowej, zazdroszczący tym, którym się udało („za komuny przynajmniej wszyscy mieli po równo”),
- frankowicze, czujący się oszukani przez banki (#!$%@?, że sami podpisali te umowy),
- ludzie z mojego pokolenia (urodzeni po 1989), słabo wykształceni, słabo zarabiający, często z nieplanowanym potomstwem.

Z moich obserwacji wyborcy PiSu, pod płaszczykiem altruizmu i z patriotycznymi hasłami na ustach, przyklaskują działaniom rządu, bo pośrednio lub bezpośrednio uderzają one w znienawidzonych przez nich ludzi - ludzi, którym w przeciwieństwie do nich się w życiu udało.

Nie znam żadnego „człowieka sukcesu” czy po prostu normalnej, otwartej, niemającej w sobie sporych pokładów zawiści osoby, która popierałaby PiS.

Partia miernot dla miernot.

„Wezmą dziedzictwo cisi, ciemni, mali ludzie.”

#polityka #4konserwy #bekazpisu #polska #prl
  • 45
@Wariner: Czyli ta cala inteligencja, bogaci, wykształceni, dobrzy ludzie, bez zawiści w sercach, nieskalani zazdrością to są ci co chodzą w marszach przeciwko PiS ? Ci którzy jak byle dziennikarz ich zapyta przeciwko czemu protestują to nie wiedzą ? Nie potrafią powiedzieć jakie PiS nakłada na nich ograniczenia, co im daje, co im zabiera swoimi pomysłami... Kto nie skacze ten jest z PiS-u ( ͡º ͜ʖ͡º)
Jesteś jakimś synem leśniczego?


@Aironic: ja ogólnie nie głosuję ale najbliżej mi do Kukizów. Czekam na prawdziwą alternatywę. Jedynie komentuję co widzę: ktoś kto chce poczuć się lepszy (widocznie trawiony kompleksami) odcina się od PiSu bo w tvn mówio że obciach. Tak nawiasem mówiąc znam trochę osób wykształconych, prowadzących interesy, młodych którzy kibicują PiSowi chociażby z powodu braku lepszej opcji, widząc jaki niedowład umysłowy skupia opozycję.
@PajonkPafnucy: Zgadzam się, że z tego wpisu wylewa się strasznie dużo żółci, jadu i zazdrości. Jakkolwiek pewien zarys dużej(ważnej grupy) wyborców PiS-u ujęty jest, ogólnie za mocno generalizuje i wrzuca wszystkich do jednego worka. Ale może autor wpisu też głosował na PiS, i stara się swoim zachowaniem udowodnić swoją tezę. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Wariner:

frankowicze, czujący się oszukani przez banki (#!$%@?, że sami podpisali te umowy),

Ci to akurat wylizaliby rowa każdemu kto by im obiecał, że nie będą musieli płacić.....
@Wariner: Ja bym jeszcze w sumie dodał do listy patriotycznych sebków..

Ja obracam sie w zupelnie innym towarzystkie, znam sporo ludzi sukcesu, przedsiebiorcow i spora czesc z nich glosowala na PIS.


@heniek321: Przedsiębiorców? To zapytaj teraz ilu z nich żałuję, bo ja znam kliku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
pośrednio lub bezpośrednio uderzają one w znienawidzonych przez nich ludzi - ludzi, którym w przeciwieństwie do nich się w życiu udało.


@Wariner: to teraz w 4 lata stworzy się sporo nowych ludzi sukcesu i sięjakoś wyrówna. Przykład asystenta Gowina, który wg prasy w wieku 27 lat dostał fuchę za 50k miesięcznie - to jest dopiero człowiek sukcesu któremu się udało.
Ostatnio przeanalizowałem sobie kim są wyborcy PiSu, których znam - i wyszło mi, że każda, absolutnie KAŻDA z tych osób ma w sobie żółć, zawiść, żal do całego świata oraz brak skłonności do autorefleksji i samokrytyki.

Nie znam żadnego „człowieka sukcesu” czy po prostu normalnej, otwartej, niemającej w sobie sporych pokładów zawiści osoby, która popierałaby PiS.


@Wariner: Was się powinno izolować od normalnego społczeństwa. Rozumiem, że można mieć do PiS żal
@mopo: Propozycja izolacji od społeczeństwa nie ma za to w sobie w ogóle jadu...

Ja nie żyję każdym ruchem PiSu - zresztą nie poświęcam wiele czasu na politykę - ale boli mnie to, jak szkodzą Polsce. Widzę też, co motywuje dużą część ich elektoratu i jak perfidnie rząd to podsyca.
Partia miernot dla miernot.


@Wariner: Idealne podsumowanie. Zawistne, mściwe wszy żerujące na innych i wypluwające swoją żółć na prawo i lewo. A nie daj boziu jak komuś z ich otoczenia się powiedzie, mało co z butów nie wyskoczą z nienawiści. Ale zaraz w niedzielkę do kościółka, ament i wafla do japy, czysty jak łza. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Wariner @LaLiLuLeLo: @Aironic: Wiesz, ja mam dość odwrotne obserwacje, ale może obracam się w trochę "wyższych kręgach" - bo nie mam w ogóle znajomych "miernot".

Część znajomych głosowało na PiS pamiętając ich ostatnie rządy, kiedy obniżali podatki i generalnie wprowadzali całkiem rozsądne reformy. Tylko teraz totalnie zjechali ku socjalizmowi. Inni popierają PiS ze względów kulturowych, nie gospodarczych - czyli generalnie przeciwstawianie się progresywnym i unijnym trendom, odbieranie władzy Polsce w