Wpis z mikrobloga

Pytanie do zmotoryzowanych mirków. W jaki sposób myjecie swoje pojazdy przy użyciu myjki ciśnieniowej czy to prywatnej czy na myjni na monety, albo jak to robią pracownicy myjni na które jeździcie? Pytanie może banalne ale jakiś czas temu byłem na myjni tzw ręcznej i zgłupiałem jak zobaczyłem co się tam #!$%@?. Używają myjki ciśnieniowej przy otwartych drzwiach, np do mycia progów, wewnętrznych części drzwi, czy przestrzeni gdzie są zawiasy pic related. Jak to zobaczyłem, to zaraz sobie uświadomiłem skąd miałem wodę w takich zagłębieniach na śrubki przy plastikowym progu. A dlaczego zadaję pytanie? Dlatego, że zastanawiam się czy tylko mi się to wydaje nienormalne. Myją tam dużo pojazdów nazwijmy luksusowych typu S klasy, A8 itd z tym, że zazwyczaj właściciele nie są przy procedurze mycia tylko odstawiają auto i odbierają.
Jakie macie zdanie na ten temat?
#pytanie #pytaniedoeksperta #motoryzacja #detailing #cardetailing #myjnia #myjniasamochodowa #rozkminy
Pobierz roszej - Pytanie do zmotoryzowanych mirków. W jaki sposób myjecie swoje pojazdy przy ...
źródło: comment_0j6K9VhFfyIllfx60C21VMDUZq35RJlR.jpg
  • 18
@roszej: bo większość zwykłych ręcznych myjni to rak.
Nie dalej jak wczoraj pisałem o swoich doświadczeniach
Myjnia gdzie przyjeżdzały same drogie auta - wszystkie porysowane. Np Tesla, A45AMG, Land Cruiser -te akurat dobrze pamiętam - samochody z grubą kase, prawie nowe a już okropnie porysowane. Myte gąbką i wycierane jedną mikrofibrą ( jedna fibra rzez cały dzień)
Plastiki, skóry wycierane jednym środkiem.
Mycie myjką tak jak pokazałeś na obrazku.
Dla mnie
@roszej: pracowałem w salonie volvo gdzie była myjnia i osobno jeszcze firma detailingowa. Nigdy czegoś takiego nie widziałem. Takie elementy były myte ręcznie