Wpis z mikrobloga

Co to za absurd że komunikacja miejsca nie jest darmowa? Naprawdę nie rozumiem.

Jesteś turystą? Płać, ok.
Jesteś studentem? Płać, ok.
Jestem mieszkańcem rozliczającym się w innym mieście? Płać, ok.

Ale dlaczego ja mieszkając tutaj, płacąc podatek, płacąc podatki od nieruchomości jestem terroryzowany i to MNIE uważa się za szkodnika kiedy jeżdżę po mieście samochodem.

Zakaz wjazdów dla Tirów,ok.
System park and drive dla "wjeżdżających do miasta",ok.
Strefa dla rejestracji spoza np. powiatu.

Ale dlaczego najwięcej w dupę dostają mieszkańcy-kierowcy?

-Płatna strefa parkowania.
-Zamykanie ulic dla jakiś "zielonych projektów".
-Likwidacja miejsc parkingowych.
-Przejścia naziemne i światła co 20 m dodatkowo korkujące miasto.
-Zabieranie pasów dla rowerzystów ( same pasy są ok, ale nie raki w postaci kontrapasów powodujących korki).

I to #!$%@? nowoprzybyłych "no tak jest w mieście, cza przywyknunć"

Tak, bo każdy kto tutaj mieszka ma 22 m apartament, rower na ścianie, 23 lata i końskie zdrowe, zero zobowiązań i umowę zlecenie w pracy i wydaje mu się że każdy żyje jak w katalogu ikei i minimalizm to super sprawa.

#krakow #mpk #komunikacjamiejska #rower #przemyslenia #niepopularnaopinia
  • 16
Ponieważ dla każdego większego miasta oznaczałoby to koszt idący nawet w setki milionów rocznie.


@Bolszoj: pobierać opłaty za wjazd do miasta, podnieść ceny abonamentów i pieniądze się zaraz znajdą.
@yourij: Nie wydaje mi się żeby fakt urodzenia się gdzieś czynił cię wyjątkowym. Ale z racji że się utożsamiam to o to dbam.

Po prostu jest to absurdalna sytacja w której obniżeniem komfortu życia i rosnącymi kosztami, finansuję osiedlanie się tutaj nowych osób, które.... uważają, że wszystko tutaj trzeba zmienić, wszystko jest źle, w ogóle to moja wina, powinienem zamknąć mordę i płacić.

Problem w tym że było dobrze, Kraków końca
Problem w tym że było dobrze, Kraków końca lat 90 był zajebistym miastem do życia


@Tom_Hanks: może i był, ale to raczej nie wina przyjezdnych, oni tego miasta nie niszczą tylko w nim żyją i tak samo płącą podatki jak każdy inny
@Nalejmiwina: ja się przemeldowałem miesiąc temu... a mieszkam i pracuję tu ponad 8 lat ;)
a rejestracje na autach dalej mam stare, bo jestem leniwy

-- o, zielonka za multi wyleciała ( ͡° ʖ̯ ͡°)