Wpis z mikrobloga

Płacimy w składkach bardzo mało ( ja płacę 297 zł a jeszcze to część od podatku odliczam )


@xspeditor: może ty tyle płacisz, mi wychodzi powyżej 1000zł plus to co płaci mój pracodawca. A do lekarza chodzę tylko prywatnie. Mam tak samo #!$%@?ą opiekę medyczną jak bezdomny który nie płaci nawet złotówki.

Pozatym co z ludźmi których nie byloby stać na składkę zdrowotną, np bezdomni albo osoby które straciły pracę i nie mają funduszy wogóle
  • Odpowiedz
@Morf: xD ile zarabiasz, ze płacisz 1000zł składki i do tego twój pracodawca?
O tak, bo ty wiesz kiedy będziesz potrzebował operacje lub dłuższy pobyt w szpitalu i potrafisz to kontrolować, nie ośmieszaj się gościu, takim ludziom jak ty powinni odbierać prawa wyborcze za brak podstawowej wiedzy bo potem wybierają debili a enelmed bardzo dobry, jak chodzi o specjalistów i inne takie małe bzdury, jak coś poważniejszego to wprost potrafią
  • Odpowiedz
kosztuje każdego obywatela całkiem sporo


@srand: xDD wydatki z budzetu na ochrone zdrowia (nie ma sluzby, bo ratownik,lekarz czy pielegrniarka nie maja zadnych przywilejow)
Polska 4.4%pkb
Niemcy/Anglia/Francja/USA ok 12-13%pkb
+ samo pkb jest 5-7x wyzsze = Polak placi 3-7% skladki, ktora placa obywatele w "zachodnich krajach", a oczekuje
  • Odpowiedz
@jakubeskulap: Człowieku o czym Ty sapiesz. Sypiesz mi tu liczbami z rękawa na moją odpowiedź na post typa, że SZ jest darmowa. Przecietny Polak w swoim życiu wyda fortunę na NFZ i zdechnie na raka z braku czasu na badania i trudny dostęp. A lekarze jak chcą niech wyjeżdżają nawet do krajów arabskich brać klocki na klate.
  • Odpowiedz
@srand: jak jestes slepy i do tego glupi to nie moja wina. NAPISALEM CI WYRAZNIE ze #!$%@? o jakis wielkich wydatkach na ochrone zdrowia nie majac pojecia ze placisz 1/3 tego co powinienes wg sily nabywczej i 1/30 wg kosztow chocby urzadzen. Ta twoja fortuna jest gowno warta i przekonasz sie o tym niedlugo.

A lekarze jak chcą niech wyjeżdżają nawet do krajów arabskich brać klocki na klate.


@srand
  • Odpowiedz
@jakubeskulap: Szanowny kolego. Porozmawiaj z ludzmi pracujacymi na jednoosobowej DG i majacymi rodziny na utrzymaniu o wysokosci skladek. Wielkosc ich jest dla kazdego rzecza wzgledna. Co do lekarzy to znow mnie nie zrozumiales. Ja po prostu mam to w dupie czy maja prace, ile zarabiaja oraz czy wyjada za granice. Zaspokajajac Twoja ciekawosc, sam korzystam z publicznej i prywatnej sluzby zdrowia. Za publiczna place tyle ile jest narzucone i mam
  • Odpowiedz
Porozmawiaj z ludzmi pracujacymi na jednoosobowej DG i majacymi rodziny na utrzymaniu o wysokosci skladek.


@srand: nie jestem od zarzadzania kto jakie ma skladki czy to w jaki sposob pozyskac srodki. Ci z DG placa podwojnie - za siebie i za tych z KRUS. Tak czy inaczej ostatecznie efektem jest 4.4% kiedy wszystkie niezalezne instytucje mowia o MINIMALNYM zabezpieczeniu na poziomie 6.8% (rzad ma zajefajny plan na 6% w ciagu
  • Odpowiedz