Wpis z mikrobloga

Niech Polska stanie się orędownikiem praw zwierząt na świecie!
Bardzo mnie cieszy, że PiS wprowadza prawa lepiej chroniące zwierzęta, o czym można przeczytać np. tu , jednak wciąż to za mało. Zaznaczę od razu, że wprowadzanie zakazu hodowli na futra musi iść razem z zakazem importu i sprzedaży futer na terenie Polski, inaczej nie ma sensu.
Traktowanie zwierząt w Polsce (niby w obliczu prawa) nie ma nic wspólnego ani z prawem, ani ze sprawiedliwością. Jeżeli ktoś mówi o sprawiedliwości to musi stosować ją totalnie, do ludzi i zwierząt, inaczej to nie sprawiedliwość, a zwykła hipokryzja. To tak jakby o sprawiedliwości mówić tylko odnośnie jakiejś kasty społecznej, a reszta się nie liczy... Sprawiedliwość nie może mieć granic inaczej nie jest sprawiedliwością.
Ustawa z 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (t.j. Dz.U. z 2013 r. poz. 856). ust. 1 art. 1 wyraźnie mówi o statusie zwierzęcia, które „jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.”
Tak więc to co dzieje się obecnie w stosunku do zwierząt nie ma w Polsce również nic wspólnego nie tylko ze sprawiedliwością, ale i z prawem...
O tym co należy minimalnie wprowadzić w Polsce odnośnie zwierząt i co jest obowiązkiem władz (a nie ich dobrą wolą) pisałem np. tu
Partia PiS ma bardzo dobrą nazwę, bo właściwie głównym zadaniem rządu jest zapewnienie w państwie sprawiedliwości i prawa i tworzenie państwa PRAKTYCZNEGO (, a nie teoretycznego), działającego w praktyce, gdzie prawo jest stosowane i egzekwowane, a prawo musi być oparte na SPRAWIEDLIWOŚCI, a skoro mowa o sprawiedliwości to musi to prawo dotyczyć też zwierząt i praktycznie obowiązywać w stosunku do nich.
Ustawa z 1997 i jej fragment jaki przytoczyłem to przykład w Polsce działania państwa teoretycznie (tu wciąż państwo jest tylko teoretyczne!), nie ma to nic wspólnego z praktyką bo prawo praktycznie nie obowiązuje lub obowiązuje w bardzo ograniczonym zakresie.
Niech Polska wprowadzi te prawa, o których pisałem w linku powyżej oraz inne także i stanie się orędownikiem praw zwierząt na świecie. Niech wytyka innym państwom niegodne traktowanie zwierząt, niech nagłaśnia problem. Np. niech zarzuci Francji foie gras, niech zarzuca Chinom zerowe przestrzeganie praw zwierząt, niech nakłada sankcje itd.
Niech Polska już "nie goni Zachodu", "nie dorównuje cywilizacji" (bo to dawno powinno być zrobione), ale niech idzie w pierwszym rzędzie i stworzy NOWĄ JAKOŚĆ, niech to ją gonią!
Jeżeli to bambizm to niech Polska będzie najbardziej bambistycznym krajem świata. Niech ma najlepsze dla zwierząt prawa na świecie. To nawet jej obowiązek! To jest sprawiedliwość!

#polska #pis #rolnictwo #polityka #prawo #filozofia #ciekawostki #kaycznski #duda #europa #nauka #zwierzeta #zwierzaczki #swiat #warszawa #gdansk #skandynawia
Pobierz johanlaidoner - Niech Polska stanie się orędownikiem praw zwierząt na świecie!
Bardz...
źródło: comment_c6KxyuNTKOMDS5tA9qgYTpO9qIOiGR1a.jpg
  • 1
@johanlaidoner: Na szczęście powoli wycofują się z tej szkodliwej ustawy. Ktoś tam się pewnie w końcu zorientował jaka to strata dla budżetu.

Krzysztof Ziemiec pytał premier Szydło także o ustawę PiS o zakazie hodowli zwierząt futerkowych. Z tego co wiem, to ten projekt został w tej chwili wycofany, żeby go dopracować. Z jednej strony jest uciążliwość dla osób, które mieszkają w pobliżu takich ferm, z drugiej strony musimy pamiętać, że są