Wpis z mikrobloga

Tęsknie za czasami, w których na prawie każdym parkingu stały maluchy. To jest dla mnie normalny wygląd polskich parkingów, jaki był zawsze, odkąd pamiętam, a nie jakieś nowoczesne auta ( ͡° ͜ʖ ͡°) to jak wyglądają teraz bezmaluchowe parkingi wydaje mi się nienaturalne.
Pamiętam, że maluchów było bardzo dużo jeszcze w 2006 roku, przynajmniej na Górnym Śląsku. Potem szybko znikneły, a ja jeszcze się do tego widoku, a raczej braku widoku się nie przyzwyczaiłem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#oswiadczenie #niepopularnaopinia #samochody #126p #gimbynieznajo
Pobierz I.....0 - Tęsknie za czasami, w których na prawie każdym parkingu stały maluchy. To j...
źródło: comment_m4pDKqq4fM28F4OV874wKYabd4JVSB9s.jpg
  • 33
@Ikarus_280: jeden z przygnębiających symboli ogromnego zapóźnienia w stosunku do cywilizowanego świata, bardzo dobrze że ta padlina w końcu ląduje na śmietniku. Jak ktoś ma sentyment to spoko, niech się bawi w restaurowanie trupka, ale takie coś funkcjonujące jako normalny, rodzinny samochód? Możliwe tylko w PRLu i tym podobnych cudownych gospodarkach.

Pic rel jak zacofani i motoryzacyjnie zgnębieni byli wtedy Polacy, podczas gdy wolny świat żył w miarę normalnie.
Pobierz xetrov - @Ikarus_280: jeden z przygnębiających symboli ogromnego zapóźnienia w stosun...
źródło: comment_Sc4bUMyKiqqNTjdiVxcaJHt9GXxR6dCh.jpg
@xetrov: a Włochy też były zapóźnione i zgnębione przez PRL? W latach 1974-1979 był to tam 2 najlepiej sprzedający się samochód(pierwszy był fiat 127), ze sprzedażą około 150 tysięcy sztuk rocznie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Rozumiesz ideę "samochodu miejskiego", którym był maluch? ( ͡º ͜ʖ͡º) rozumiem, że uważasz, że samochody miejskie powinny mieć 5 metrów i palić milion litrów na 100 km
a Włochy też były zapóźnione i zgnębione przez PRL?


@Ikarus_280: a kto wprowadzał 'racjonalizacje' w wykonaniu tych cudów techniki, Włochy czy PRL?

Rozumiesz ideę "samochodu miejskiego", którym był maluch? ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Ikarus_280: rozumiesz jak poroniona jest idea używania malucha jako normalnego rodzinnego samochodu a nie czegoś w sam raz na wąskie, miejskie uliczki włoskich miast?

rozumiem, że uważasz, że samochody miejskie powinny mieć 5
@xetrov:

był typowym małym miejskim pudełkiem. To tak jakbyś teraz chciał bronić jakiegoś nowego, budżetowego mikrusa z segmentu A czy B (jakiś Opel Adam czy VW UP chociażby) jako samochodu nadającego się i na wakacyjny wyjazd nad morze i na codzienne robienie tras. Nie ma jak tego obronić, rozumiem nostalgię ale maluch to po prostu padlina, zwłaszcza gdy ciągnie się za nim smród czasów w których był klepany.


No nie do
Pobierz I.....0 - @xetrov:
 był typowym małym miejskim pudełkiem. To tak jakbyś teraz chciał ...
źródło: comment_ODIiotNYDYgYX6aaNSdX6w2S7x3iZVUE.jpg
Więc kult malucha ma pewne uzasadnienie - nie trzeba go wyzywać od gówien, bo te czasy, kiedy musieliśmy nim jeździć już minęły, a niektórzy się zachowują, jakby fiat 126p nadal śnił im się po nocach w koszmarach


@Ikarus_280: miał sens w latach '70, ale klepanie go niemal do XXI wieku z niewielkimi modernizacjami jest jedną wielką porażką. W sumie już na szczęście mi się nie śni, ostatni raz musiałem nim jeździć
@xetrov:

miał sens w latach '70, ale klepanie go niemal do XXI wieku z niewielkimi modernizacjami jest jedną wielką porażką.


Porazką jest to, że klepano go tyle z powodu polskiej biedy. Natomiast sam fakt takiej długiej produkcji mimo przestarzałej konstrukcji nie jest powodem do wstydu, na "zachodzie" to się zdarzało wielokrotnie, a przykłady wyżej podałem.
No bo chyba nie powiesz, że taki Citroen 2cv, zaprojektowany przed wojną jako tani samochód dla
@Ikarus_280: nie miał i przecież nie jest tak, że na zachodzie wszystko było idealne - brytyjska motoryzacja to przecież praktycznie jedna wielka kupa (no dobra, przesadzam), zresztą oba wymienione przez Ciebie przykłady nie były praktycznie jedynymi dostęnymi samochodami na rynku. A u nas? Nic sensownego, tylko jakieś siermiężne prlowskie wynalazki.
Pic rel jak zacofani i motoryzacyjnie zgnębieni byli wtedy Polacy, podczas gdy wolny świat żył w miarę normalnie.


@xetrov: tylko w tej kolumbrynie po prawej w środku pewnie jest nie wiele luźniej jak w maluchu, bo 90% zajmuje maska z bagażnikiem xD