Wpis z mikrobloga

#lublin #mpklublin
Mirki, wybaczcie spam, ale mam sprawę, którą na pewno ktoś pomoże rozwiązać.
Chodzi o Kartę Biletu Elektronicznego. Mam na karcie zakupiony bilet od jutra. Bilet zakodować mogę w punkcie sprzedaży, automacie, albo kasowniku w autobusie. Najwygodniejszą opcją jest ta ostatnia, ale nie jest dostępna tak łatwo. Trzeba zakupić bilet albo w automacie albo w punkcie. Ja mam bilet kupiony przez internet, więc opcja kodowania go w kasowniku nigdy nie działa. Co w razie kontroli? Bilet przecież niby mam od jutra. Do najbliższego automatu lub punktu mam bardzo nie po drodze. Czy mogę dostać mandat? Domyślam się, że ostatecznie po jego otrzymaniu mógłbym się odwoływać. No ale czy może jednak kontroler na tym swoim czytniku zauważy, że bilet jest, choć nie zakodowany?
  • 9
@CommanderStrax: Ale kodowanie w kasowniku jest właśnie wymyślone dla kupujących przez internet. Tyle że po zakupie możesz go zakodować dopiero następnego dnia, może dlatego Ci nie działa... Co do kontroli to ich to nie obchodzi, dostajesz mandat bo fizycznie nie masz biletu przy sobie, ale pewnie go anulują jak przyniesiesz im do ztmu zakodowany bilet, zapłacisz tylko opłatę manipulacyjną
@DildoDaggins:

Zakupiony przez Ciebie bilet będzie można zakodować:

(...)

2. od jutra przez okres 7 dni w kasownikach dwufunkcyjnych w pojazdach komunikacji miejskiej, z zastrzeżeniem, że dotyczy to Karty na której wcześniej zakupiony był jakikolwiek inny bilet w tradycyjnym punkcie sprzedaży tj. Automacie biletowym lub Punkcie Sprzedaży Biletów.

No widzisz, niby masz rację, ale to nie takie proste ;p chociaż w punkcie sprzedaży miałem kupowane kiedyś ze dwa bilety conajmniej, to
@CommanderStrax: skoro nie koduje ci w kasowniku (mam nadzieję, że wybierasz na tym ekranie kodowanie, inaczej nie zadziała) to najlepiej będzie kupić bilet papierowy/przez telefon bo opłata manipulacyjna będzie wyższa (no i trzeba się tłuc tam i czekać). Zakoduj kartę, pojedź do nich i wyjaśnij problem. Obejrzą kartę dokładnie, czy nie jest uszkodzona fizycznie i wymienią za darmo.

Kontroler widzi tylko bilety zakodowane.
@CommanderStrax: Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że w takiej sytuacji nie wystarczy przyłożyć karty do kasownika (tak jak to się robi na przykład żeby sprawdzić ważność), tylko trzeba go włożyć tam z boku jest taki otwór. Może to pomoże ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@greenik:

Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że w takiej sytuacji nie wystarczy przyłożyć karty do kasownika (tak jak to się robi na przykład żeby sprawdzić ważność), tylko trzeba go włożyć tam z boku jest taki otwór. Może to pomoże ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a wiesz, że kurde naprawdę podziałało :/ aż mi głupio :D