Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dla jakiej kobiety facet przestanie pić? Taki, który prawie codziennie piwko a w weekend sześć. A z kumplami to już bez limitu.
Czasem czytam o takich przypadkach. Zakochał się i przestał pić.
To głupie bo ja się czuję gorsza, że dla mnie nie przestanie. Że nie zasługuję na to. Faceci czasem mają coś takiego, że dla miłości przestaną. No bo nie chcą jej stracić.
A ja nie mam nawet odwagi powiedzieć, że będę z nim dopiero wtedy jak przestanie. Ja się boję cokolwiek z nim robić, bo jedno wiem na 100% - nie chcę być z uzależnionym.. A ten mój to pije tyle, że aż mi oczy na wierzch wychodzą, nie łazi nawalony, ale piweczko zawsze gdzieś będzie.
To jego życie przecież. Nie mogę mu stawiać warunków. Dlatego nawet z nim nie zaczynam. #zwiazki
Jak to jest, że ktos sie #!$%@? i przestaje? Znacie takie przypadki? Wtedy ta kobieta musi zacząć jakąś relację wiedząc że on pije i potem postawić ultimatum czy co? No musi go jakoś zaakceptować najpierw z tym piciem, żeby on pokochał ją? Faceci często marudzą, że kobieta chce go zmieniać i narusza jego wolność, że piwko to nic. Więc jak są możliwe te sytuacje, że on przestaje dzięki kobiecie? #rozowepaski #niebieskiepaski #alkoholizm

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Dla jakiej kobiety facet przestanie...

źródło: comment_MNhvOvcxzda3QXtq8Nj1PWwjWL3zzFcz.jpg

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania Prośby groźby i ultimatum nic tu nie pomoże. Żadna ludzka siła nie jest w stanie przekonać prawdziwego alkoholika do przestania picia. Alkoholik musi sięgnąć dna, aby zacząć zastanawiać się nad rzuceniem picia. Dla jednego, może to być stracenia wszystkiego np. dom,rodzina, pieniądze, praca a dla drugiego to, ze zostawi bo kobieta. Niestety każdy alkoholik jest inny. Nie ma zasady co do tego.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania ja usłyszałem 25 lat temu od kobiety ze jak nie przestanę palić to nic z tego nie będzie. Przestałem z dnia na dzień. A i tak nic z tego nie było ;). Ale nie zapaliłem już nigdy więcej. Nie palę dla siebie. To jest zwycięstwo nad sobą samym. Jak facet nad sobą pracuje to jest jakaś szansa, że przestanie pić, ale alkoholikiem jest się do końca życia, więc uważaj.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Napisałbym coś więcej na ten temat, ale konto mogę mieć pod obserwacją osób powiązanych (xd). Wiedz, że niekiedy bardzo mało potrzeba, by facet rzucił alko dla kobiety, ale to kwestia jego własnego poczucia wartości w niektórych przypadkach.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Dla żadnej, choćby była chodzącym bóstwem.
Oczywiście, facet moze nie pić miesiąc czy dwa i powiedzieć, że robi to bo jesteś taka wspaniała i warta tego. Daję Ci jednak 100% gwarancji, że tak jak rzuci to "dzięki Tobie" i "dla Ciebie", tak samo przy pierwszej okazji wróci do chlania "przez Ciebie" i "bo go do tego doprowadzasz". Tylko o ile teraz masz szansę zapomnieć o historii bez większej krzywdy dla
  • Odpowiedz
nie wprowadzaj jej w blad, nie ma takich przypadkow. a tak dajesz jej zludna nadzieje


@ukruszony__kubek: Sama znam faceta który pił bardzo dużo, dodatkowo po alkoholu stawał się agresywny i bił swoją żonę, a od prawie 15 lat nie miał w ustach alkoholu. Dostał ultimatum, podpisał krucjatę którą odnawiał co rok, a teraz ma chyba nawet dożywotnią i faktycznie nie pije. Czy święta, czy sylwester, czy imprezy których ma dużo z
  • Odpowiedz