Wpis z mikrobloga

Muszę się wyżalić...

TL;DR
Człowiek całe życie będzie #!$%@?ł, spłacał hipotekę przez 30 lat, do emerytury może wyzbędzie się kredytu, żeby w końcu odpocząć na swoim, a są ludzie, którzy mają za darmo, zasiłek i miasto buduje im blok...

Jesteśmy z Różową na etapie poszukiwań własnego lokum, chcielibyśmy dom, ale kasa taka że głowa mała, więc przeglądamy też mieszkania i ogólnie w okolicy jesteśmy na bieżąco z ogłoszeniami.
Dowiedziałem się też, że stawiają nowy blok więc czytam na temat mieszkań itd i to co tam wyczytałem rozpieprzyło mnie na drobne...
Jest u nas grupa kilkunastu osób - margines społeczny - zanim ocenisz mnie za coś takiego to pozwól, że opiszę:
Ci ludzie mają obecnie lokum, za darmo. Dostają paczki od miasta - za darmo, zasiłek i pieniądze od miasta - zgadłeś, za darmo.
Inicjatywa spoko, ale Ci ludzie siedzą i żyją za darmo już kilka a może kilkanaście lat, kupują samochody, flaszki, śmieją się wszystkim w twarz.
Poza tym to totalna patologia, chleją, gonią się, jeden kiedyś zabił drugiego uderzając go deską z płotu, w której był gwóźdź.

Teraz jak już pisałem, ja skazuję się na pętle na szyi przez 30 lat, albo płacić co miesiąc 1500 zł za nieswoje mieszkanie, a teraz miasto stawia blok i zapewnia im wszystkim nowe mieszkania... Za prąd, wodę, gaz nie będą musieli płacić...

Gdzie jest sprawiedliwość....?

#zalesie #truestory
Pobierz KornixPL - Muszę się wyżalić...

TL;DR
Człowiek całe życie będzie #!$%@?ł, spłacał...
źródło: comment_VObfEcF2twv2EuKB2DC2dhPwy52KwyJ5.jpg
  • 40
@KornixPL: nie przejmuj się, każda młoda osoba jest w podobnej sytuacji. Jeśli wasze zarobki nie przekraczają jakiegoś pułapu to zdaje mi się, że również możecie się starać o mieszkanie socjalne. Wbrew opiniom na wykopie takie mieszkania nie zawsze są w super nieciekawych dzielnicach.
@KornixPL: na zachodzie to już właściwie norma - ja płacę tysiac dwieście euro za małe mieszkanko 40 metrów w Monachium a w centrum mieszkania 95-120m zajmują za darmo Polacy, Rumuni i tak zwani uchodźcy #!$%@? wie skąd. No bo przecież jak mają zarobić na mieszkanie skoro non stop chleją i robią dzieci? Przecież nie mają czasu na pracę - więc podatnik zapłaci.
@KornixPL No to jest sprawiedliwość...tyle, że sprawiedliwość społeczna ( ͡° ͜ʖ ͡°). Niestety polskie społeczeństwo coraz bardziej lewackie pod tym względem. Niestety socjalizm jest na fali. Spodziewaj się jeszcze większego skubania z podatków, w końcu ktoś musi za te paczki i zasiłki zapłacić.
@KornixPL: różnica jest taka, że Ty masz szansę się wydostać z tego stanu biedy, ewentualnie zapracować żeby Twoje dzieci potem się z niego wydostały, a patologia o której piszesz jest na swojej pozycji na stałe i nic innego ich nie czeka.

@stan-tookie-1 Jak będziemy płacić patologii za bycie patologia to oczywiste, że ich nic innego nie czeka.
@fastmotion: @stan-tookie-1: Niby tak, niby ja nie żyję źle, ale denerwuje mnie to, bo to jest pogłębianie patologii.

Aż się odechciewa wszystkiego, no ale nie mogę tak o wszystkiego rzucić
@KornixPL A potem wyjdzie jakiś polityk i będzie ci wytykal, że sobie samochód kupiłeś czy coś. A to, że uczciwie pracujesz, placisz podatki na patologie to nikt nie doceni. Niziny społeczne jeszcze przyklasna, bo hehehe wstretne kapitalisty i wyzyskiwacze. Typowa
@Variv: a jak nie będziemy płacić to ich dzieci padną z głodu a oni sami będą plądrować po mieście aż nie padną w jakimś więzieniu. Coś za coś.

@stan-tookie-1 Twoje myślenie to zwykły szantaż, wręcz wymuszenie.
@Variv: moje nie moje, nie jestem decyzyjny co do tego w jaki sposób będziemy zajmować się tym marginesem żeby ograniczyć problemy.

Co do samego podejścia to kiedyś zaczepił mnie cygan z prośbą o parę złotych i jak napotkał odmowę to mi tłumaczył że teraz przeze mnie będzie musiał kogoś napaść i okraść :D był to podobny szantaż.
Nie wiem czy da się jakoś lepiej zagospodarować ten element społeczny, ale traktuję że