Wpis z mikrobloga

Muszę się wyżalić...

TL;DR
Człowiek całe życie będzie #!$%@?ł, spłacał hipotekę przez 30 lat, do emerytury może wyzbędzie się kredytu, żeby w końcu odpocząć na swoim, a są ludzie, którzy mają za darmo, zasiłek i miasto buduje im blok...

Jesteśmy z Różową na etapie poszukiwań własnego lokum, chcielibyśmy dom, ale kasa taka że głowa mała, więc przeglądamy też mieszkania i ogólnie w okolicy jesteśmy na bieżąco z ogłoszeniami.
Dowiedziałem się też, że stawiają nowy blok więc czytam na temat mieszkań itd i to co tam wyczytałem rozpieprzyło mnie na drobne...
Jest u nas grupa kilkunastu osób - margines społeczny - zanim ocenisz mnie za coś takiego to pozwól, że opiszę:
Ci ludzie mają obecnie lokum, za darmo. Dostają paczki od miasta - za darmo, zasiłek i pieniądze od miasta - zgadłeś, za darmo.
Inicjatywa spoko, ale Ci ludzie siedzą i żyją za darmo już kilka a może kilkanaście lat, kupują samochody, flaszki, śmieją się wszystkim w twarz.
Poza tym to totalna patologia, chleją, gonią się, jeden kiedyś zabił drugiego uderzając go deską z płotu, w której był gwóźdź.

Teraz jak już pisałem, ja skazuję się na pętle na szyi przez 30 lat, albo płacić co miesiąc 1500 zł za nieswoje mieszkanie, a teraz miasto stawia blok i zapewnia im wszystkim nowe mieszkania... Za prąd, wodę, gaz nie będą musieli płacić...

Gdzie jest sprawiedliwość....?

#zalesie #truestory
Pobierz KornixPL - Muszę się wyżalić...

TL;DR
Człowiek całe życie będzie #!$%@?ł, spłacał...
źródło: comment_VObfEcF2twv2EuKB2DC2dhPwy52KwyJ5.jpg
  • 40
@stan-tookie-1: Nie, jak da się im lokum i pieniądze, ale nie tak, ze dostają do łapy i chleją, tylko powinni mieć tak jak miał jeden żul, którego moja rodzinna wieś z tego stanu wyciągnęła:
Miał co miesiąc opłacane mieszkanie i kasę, ale nie do ręki, tylko on brał ze sklepu spożywczego jedzenie, napoje itd, ale alkoholu nie sprzedawali dla niego, na koniec miesiąca gmina regulowała jego rachunek i tak po 3-5
@KornixPL: ale to już musi samorząd dużo pracy dołożyć, której jak rozumiem mało który chce wykonać. Mówisz o pojedynczym przypadku, a np w mieście Warszawie już pewnie byś musiał naraz ogarnąć 10 tysięcy takich przypadków. Jest to po prostu niemożliwe do dokładnego skontrolowania, z takimi nakładami kadrowymi na pomoc społeczną.

Co do zasady to też bym wolał żebyśmy wspierali ludzi podejmujących działania, nawet jestem zwolennikiem podatku od biedy czy niepracowania, ale
@KornixPL: a teraz przypomnij sobie czy głosowałeś na socjalistów z PO, N., czy może PiSu i dojdź do wniosku, że socjalizm czyli re-dystrybucja dóbr nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością której oczekujesz. Na kogo głosowałeś kolego?
@magik-86: Ogólnie to nie jestem za żadną ze stron, czy rządzącą, czy polityczną, plany żadnej z nich nie są dla mnie dobre, bo to jak popisywanie się pieniędzmi rodziców w klubie. Rząd nic nie ma, a obiecuje, że będzie rozdawał pieniądze, tylko że najpierw musi je jakoś zabrać, żeby mieć z czego rozdawać
@zackson: Wynajmując płacę tyle co rata kredytu, czyli teoretycznie nie mam nic, ani pieniędzy, ani mieszkania. A jak sprzedać z kredytem? W sensie z kasy za mieszkanie opłacić kredyt czy sprzedać z kredytem = sprzedać mieszkanie razem z zadłużeniem i niech nowy właściciel się martwi, coś jak z samochodami w leasingu?
Ogólnie to nie jestem za żadną ze stron, czy rządzącą, czy polityczną, plany żadnej z nich nie są dla mnie dobre, bo to jak popisywanie się pieniędzmi rodziców w klubie. Rząd nic nie ma, a obiecuje, że będzie rozdawał pieniądze, tylko że najpierw musi je jakoś zabrać, żeby mieć z czego rozdawać


@KornixPL: Dlatego warto głosować na partie które chcą minimalizacji roli Państwa w życiu obywateli, czyli żeby rząd zabierał jak
Najgorsze jest to że za mało ludzi tak myśli jak ja, czy Ty.

DAJOM PINIONDZE PIS PIS TYLKO PIS


@KornixPL: trend się zmienia - Korwiny mają z roku na rok coraz więcej a aspirujący na wolnościowców Kukiz zebrał prawie 15%.
Najgorsze, że ludzie dali sobie wmówić (starsze pokolenie), że jedyną alternatywą dla PiSu jest PO(N.) a dla PO jest PiS.

Co do patoli którą opisujesz - oni w sumie nie są
@KornixPL znam wasz ból Mirku! Ja mam przykład mojego brata: zamienili się z małej kawalerki, w której mieszkali w 4 osoby do mieszkania 3 pokojowego, coś koło 55 m2. Jak dowiedziałam się że w tym mieszkaniu 3-pokojowym mieszkał JEDEN FACET w wieku koło 40 lat, który ma mieszkanie od miasta, bo dostała je kiedyś jego mama i w sumie tak jakoś zostało a on nie pracuje i tak sobie miał te 55
@KornixPL: Spróbujcie z MdM, albo dowiedzcie się na jakich zasadach przyznawane są mieszkania socjalne, a patolą się tak nie przejmuj. Teraz dostają 500 zł na życie, a jakby nie dostawali tej zapomogi to by kradli, a w więzieniu trzeba by było za nich płacić 3k od łebka.