Wpis z mikrobloga

@Grzesio87: tak, to prawda. Ja nie hejtuję mięsożerców. Dziecku dawałam mięso dopóki sam stwierdził, że ma dość. Ale serio słyszę na zebraniach docinki rodziców januszy, dzieciaki też dokuczają, gdy widza kanapki z pastą warzywną a one się opychają sevendaysami.
  • Odpowiedz
Bardziej zróżnicowana? Dlaczego? xD


@Grzesio87: no bo jedzą to samo, co zwykli mięsożercy plus ludzinę, większa różnorodność ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli chodzi Ci o to, że dzieci mają prawo mieć dostęp do najlepszej możliwej diety, to to moze być dobry argument, tylko wtedy powinno się pojawiać setki oburzonych wpisów "madka daje dziecku mięso 3 razy w tygodniu lub częściej", bo to bardziej niezdrowe, niż weganizm,
  • Odpowiedz
@echopraksja: Nie mięsożerców tylko wszystkożerców. Dlaczego weganie używają takiego sformułowania? Ja jem warzywa, mięso ryb, drób, nabiał. Czy ja też jestem mięsożercą? Niestety w naszym kraju jest taka mentalność, podobnie to wygląda w temacie np. motoryzacji. "Kolega ma Mercedesa? Przecie to dużo pali a i koszty utrzymania wysokie. Ja tam wolę sprawdzone i proste w serwisowaniu konstrukcje..." Kanapki z pastą warzywną jak najbardziej na plus.
  • Odpowiedz
@smyl: Śmierdzą xD
@kulaty: Jak kolega wyżej napisał. Oni bez przerwy jedzą, zalewają trawę tłuszczami, jedzą dużo owoców (to wszytko jest zdrowe ale z umiarem!). Ta mała wygląda jakby była na Fast food diet.
  • Odpowiedz
@wojkij: coo? Wegetarianizm jest dużo tańszy od diety mięsnej. Warzywa, strączki, zboża - taniocha, tofu i inne pochodne sojowe - mniej niż 5 zł za kostke albo np. za opakowanie granulatu sojowego. Twoi koledzy zamieniali się w szkieletory raczej ze względu na brak wiedzy w bilansowaniu kalorii i makrosów, co w sumie jest logiczne skoro byli nowicjuszami. Nie musisz #!$%@?ć ultradrogich superfoodów żeby mieć zdrową dietę wege. W ogóle uważam,
  • Odpowiedz
@Grzesio87: No koleś wytłumacz mi jak to się dzieci rozwijały przez historię całej ludzkości, gdzie mięso się jadło raz na 2, 3 tygodnie. Jak nie rzadziej.
  • Odpowiedz
Źle zbilansowana dieta wegańska zwiększa ryzyko


@Grzesio87: dobrze, że źle zbilansowana dieta niewegańska jest zdrowa xD

Dobrze zbilansowana dieta wegańska jest znacznie zdrowsza, niż standardowa dieta, więc przeciętne dziecko - weganin jest zapewne znacznie zdrowsze, niż średnia w
  • Odpowiedz
@smyl: Publikacje naukowe wg Ciebie są dorabianiem argumentacji? W dupie mam, że ktoś uważa że to że jem mięso jest nieetyczne. Nieetyczne jest zmuszanie dziecka do weganizmu. Niech spróbuje wszystkiego i potem podejmie decyzję.

No jak grzebią w śmietnikach to z pewnością pięknie nie pachną ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz