Wpis z mikrobloga

Na pewno będzie się prawidłowo rozwijać.


@Grzesio87: Nie wątpię.

It is the position of the Academy of Nutrition and Dietetics that appropriately planned vegetarian, including vegan, diets are healthful, nutritionally adequate, and may provide health benefits for the prevention and treatment of certain diseases. These diets are appropriate for all stages of the life cycle, including pregnancy, lactation, infancy, childhood, adolescence, older adulthood, and for athletes.


#
  • Odpowiedz
@wojkij: Dieta powinna być odpowiednio zbilansowana. Mięso powinno być przyjmowane w mniejszych ilościach niż podukty pochodzenia roślinnego, ale powinno być. Poza tym myślę, że weganizm powinien być świadomym wyborem.
  • Odpowiedz
@Grzesio87: oczywiście. Ważne jest rozsądne planowanie diety. A jak patrzę na to, co dostają do śniadaniowek w szkole rówieśnicy mojego dziecka, to mi się słabo robi. Same słodycze, drożdżówki, chipsy. I gdzie tu słynne białko i żelazo standardowych mięsożerców?
  • Odpowiedz
@KarPaKo: Sztandarowy argument osób otyłych ( ͡º ͜ʖ͡º) Może przyjmuje za dużo cukrów prostych (widziałem jeden film gdzie najpierw opędzlowała ze 3kg truskawek, a potem pasła dziecko) i się nie rusza?
  • Odpowiedz
Poza tym myślę, że weganizm powinien być świadomym wyborem.


@Grzesio87: dlaczego w tę stronę, dlaczego nie mięsożerstwo miałoby być wyborem?
  • Odpowiedz
@smyl: Ponieważ jak Wy to określacie "mięsożercy" z reguły jedzą również warzywa co sprawia że ich dieta jest bardziej zbilansowana od diety wegańskiej. Przegięcie w każdą stronę jest złe, jedzenie wyłącznie produktów roślinnych negatywnie wpływa na organizm.
  • Odpowiedz
@Grzesio87: chodzi mi tylko o to, że zauważyłam, że w naszej szkole w większości rodzice dziwiący się głośno temu, że nie jemy mięcha niezbyt przykładają się do zbilansowania posiłków swoich dzieci, dają im do śniadaniówek same przetworzone śmieci. Ale to my jesteśmy dziwakami ;)
  • Odpowiedz
@KarPaKo: Lepiej być dobrze zbudowanym niż chudym czy grubym. Na diecie wegańskiej jak najbardziej można to osiągnąć ale wymaga to dużo większego nakładu czasu i środków. W praktyce większość moich znajomych wegetarian nie dostarczało na bieżąco wszystkich potrzebnych substancji i stawali się na jakimś etapie anemicznymi szkieletorami.

By być zdrowym wege trzeba mieć czas i/lub gruby hajs.
  • Odpowiedz