Wpis z mikrobloga

Ze wszystkich piłkarzy w najlepszych 5 ligach Cristiano Ronaldo ma najsłabszą skuteczność jeśli chodzi o zdobywanie goli.
40 strzałów - 1 gol. Skuteczność na poziomie 2,5%.
Dla porównania Lewandowski skuteczność na poziomie 32% (31 strzałów - 10 goli)

Czy taki piłkarz powinien dostać Złotą Piłkę dla najlepszego gracza za ROK KALENDARZOWY 2017?
Czy rozegranie wspaniałych 2 miesięcy i #!$%@? 10 sprawia, że stajesz się najlepszym graczem świata?
Wyobraźcie sobie co by było jakby jakiś bramkarz przez 10 miesięcy bronił jak Pawełek, a przez 2 jak De Gea. Nikt by nawet nie zaprzątał sobie nim głowy

źródło: whoscored
#pilkanozna #mecz #laliga #statystyka #realmadryt
  • 8
@vardum97: Mi tam się wydaje, że Ronaldo od ćwierćfinału LM strzelił 10 bramek, w trudnej końcówce sezonu La Liga załadował 2 bramki Sevilli, 2 bramki Celcie, bramkę Maladze.

Po prostu niemal w pojedynkę wyjaśnił kwestię dwóch kluczowych trofeum sezonu.

W tym sezonie w 10 meczach, 7 goli. Może to nie bilans marzeń, ale i, cholera, nie jakiś tragiczny.
@vardum97: Ronaldo ma jedną zaletę. Strzela kliczowe bramki najtrudniejszym przeciwnikom w kluczowych momentach. To jest ta kropka nad i, ten mały, drobny szczegół który przesadza o wyniku rywalizacji. Robert przegrał złotą piłkę w półfinale przeciw Realowi Madryt. Pierwszy mecz kontuzja, w drugimwprawdzie strzelił bramkę ale na tle Ronaldo był "taki se".
Sorry, ale gdy masz kilku super zawodnikìw to często wygrywa ten, kto lepiej zagra w bezpośredniej konfrontacji.
@rooger: tak, ale nie chodzi mi o to, żeby wyjebywać go z top 10 bo uważam, że zasłużył.
Poprostu twierdzę, że w roku 2017 było kilku piłkarzy którzy przez niemal cały rok grali na wyśmienitym sezonie i ciągnęli do przodu swój zespół i bardziej im się należy ta nagroda.
@vardum97: Przeciwnie, proponuję odwrócić schemat myślenia. To jeden słabszy okres nie powinien wpływać na ocenę całokształtu. Wpływ na ogólną ocenę musi mieć postawa w najważniejszych, kluczowych meczach sezonu, pod presją, o największą stawkę.

Wtedy Ronaldo absolutnie zmiażdżył rywali.
@rooger:

Mi tam się wydaje, że Ronaldo od ćwierćfinału LM strzelił 10 bramek, w trudnej końcówce sezonu La Liga załadował 2 bramki Sevilli, 2 bramki Celcie, bramkę Maladze.

Co do LM, to się zgodzę, ale w La Liga?
Litości, Real wygrał trofeum tymi golami Ramosa i Moraty w końcówkach w okresie kiedy Ronaldo nie grał w ogóle, albo grał słabo, potem punktowali już raczej średnio, z Barceloną porażka, z Atletico porażka.
Ze wszystkich piłkarzy w najlepszych 5 ligach Cristiano Ronaldo ma najsłabszą skuteczność jeśli chodzi o zdobywanie goli.


@vardum97: to dlatego, że CR ładuje często z niedogodnych pozycji, i często siłowo a nie technicznie, więc statystyka o niczym odkrywczym nie mówi.
@CREAMY_SUPERIOR: co? przecież właśnie dokładnie o tym pisze,
,, ładuje często z niedogodnych pozycji, i często siłowo a nie technicznie''
dla mnie to jest wyznacznik #!$%@? piłkarza, po co poszukać gry, albo zagrać jakoś kombinacyjnie skoro można jebnąć z 30 metrów 3 metry nad poprzeczką
i właśnie to pokazuje statystyka, że jego strzały są katastrofalne i nie potrafi grać w polu karnym rywala w tym sezonie.