Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
W skrócie - poznałam chłopaka, który wydaje się być moim ideałem jeśli chodzi o charakter, aż jestem w szoku jak się dobrze dogadujemy i jak nam się fajnie spędza czas. Problem jest taki, że ma słaba pracę i raczej takie średnie perspektywy, ze będzie lepiej. Ja natomiast odwrotnie, zarabiam niezłe i perspektywy na lepsze zarobki jak najbardziej są.
On jest inteligentny i zaradny i aż się dziwię, że tak z tą pracą wyszło, mam też wrażenie, że on sam też się nie czuje komfortowo w tej sytuacji. On lvl 28, ja 26.
Oprócz tego naprawdę wszystko jest doskonale i pewnie część z was zaraz zacznie, że zarzutka, ale po prostu zastanawiam się coś robić, bo możecie gadać, że to płytkie, ale gdy myślę sobie, że nasze proporcje zarobków będą 4-5:1 to dziwnie się czuje. Czy to znaczy, że jestem okropna osoba :(? Nie wiem Mirki co robić, bo boje się, że nie będę umiała go w dłuższej perspektywie szanować.
Pewnie napiszecie, żeby pogadać, ale co mam powiedzieć? Jak zacząć taka rozmowę? Nie chce go upokorzyć takim czymś.

#zwiazki #rozowepaski #niebieskiepaski

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
Dodatek wspierany przez: mZakupy.com
  • 73
@mrKuaku ja sobie tak tylko gadam teoretycznie i patrzę przez pryzmat swojej sytuacji, ale mój mąż poza pracą na etat ma jeszcze zlecenie na jakieś teksty gdzie mu wpada parę stów miesięcznie + niedawno napisał książkę i do tego publikuje inne rzeczy. Jakby się temu mógł bardziej poświęcać zamiast pracy na etat to myślę ze by mu nic nie ubyło a już na pewno nie mój szacunek.
@mrKuaku: jeśli koleś nie czuje się komfortowo w tej sytuacji to powinien wykorzystac zaradność żeby zmienić swoją sytuację na przynajmniej neutralna. Ambicja to wychodzenie ponad to co wystarczy.
@AnonimoweMirkoWyznania Nie będziesz go szanować, bo mniej zarabia? A gdybyś to Ty mniej zarabiała i on miałby takie podejście, to byłoby okej?
Praca jeszcze może trafić mu się lepsza, choć jeśli sobie radzi w życiu z takimi zarobkami i do tej pory nie było problemu, to ja go też nie widzę.
Jeśli będziesz mu dawała odczuć swój stosunek, to z pewnością facet wpadnie w jakieś kompleksy na tym punkcie i nie wróżę
@AnonimoweMirkoWyznania: W związku chodzi o to by jedno dla drugiego było wiatrem napedzającym dla drugiego i na odwrót. Nie mam zalu do Ciebie, że teraz tak na to patrzysz ale albo odpuść sobie z powodu swojego wyimaginowanego skrzywienia z kasą albo bądź wiatrem i pomóż mu się wspiać wyżej.
@AnonimoweMirkoWyznania
Był już podobny temat, z odwrotną sytuacją ale też pisane z perspektywy płci pięknej.
Wtedy napisałem, żeby dała sobie spokój bo zżerało ją to od środka i byłoby tylko gorzej, tak widzę że ciebie też to będzie męczyć więc sugeruje to samo.
@AnonimoweMirkoWyznania a ja Cie rozumiem. sam miewalem kiedys podobne rozkminy z uwagi na to ze zawod partnerki nie pozwalal jej na zbyt wielki rozwoj finansowy.
Wiedzialem jednak ze to co robi jest jej pasja i robi to mega dobrze i z moja pomoca jest w stanie w przyszlosci fajnie to rozwinac. Ja lvl 26, ona 25. Nie moge napisac za duzo bo latwo wystalkowac ( ͡° ʖ̯ ͡°)