Wpis z mikrobloga

Tak sobie przerobiłem pierwszy kurs Pythona z datacamp.com, dobre do powtórzenia podstaw, ale nie wiem jak kontynuować tę naukę. Czuję, że stoję w miejscu. A więc niby się coś tam uczę, ale w praktyce nie programuję. Jakoś nie mogę złapać tematu, który mógłbym głębiej rozwinąć.

Jeszcze myślałem nad przerobieniem tego kursu z udemy https://www.udemy.com/the-web-developer-bootcamp/ bo jak kiedyś była promocja to kupiłem go za 10 eur.

Niby nauka idzie mi łatwo, są to dla mnie interesujące zagadnienia, ale nie mam pomysłu, jak napisać coś nieco większego niż kilka linijek.

To takie luźne przemyślenia. Ale się nie poddaję, szukam swojej właściwej drogi, pomimo tego że niezbyt wiele czasu miałem ostatnio. Plus jest taki, że na datacamp wszystko jest po angielsku, czytałem wszystko na spokojnie i nie raz tłumaczyłem słówka pod kątem nauki, tak więc przy okazji trochę angielski polepszam.

#tataprogramuje #naukaprogramowania
  • 3
@Lampartini: Niedawno sam pytałem w tej sprawie na mirko, pozwolę sobię zacytować @bogobojny_trans:

Proste pomysły co napisać:

- lista obejrzanych filmów, na starcie wczytuje ją z pliku (jaki format? json, yaml, csv) do słownika, wyświetla menu 1 "dodaj", sprawdza czy już go tam nie ma, dodaje datę, ocenę, zapisuje plik. 2 "wyświetl" sortuje domyślnie po dacie, ocenie lub alfabetycznie. Będzie potrzebna konwersja ze słownika do listy (dlaczego? :) ). Przy