Wpis z mikrobloga

Apel do producentów i polityków odnośnie samochodów elektrycznych.
Samochody elektryczne są super- nie mają emisji (bezpośredniej) i nie zanieczyszczają powietrza, nie trują ludzi, tworzą centra miast zdatne do życia, prawie nie wydzielają hałasu jednak co z promieniowaniem elektromagnetycznym?
W takim samochodzie z elektrycznymi silnikami, bateriami itd. zapewne jest wysokie elektromagnetycznego (które może być potencjalnie szkodliwe) i tym bardziej jak wiele takich samochodów będzie stać np. w korku.
Dla mnie jednym z głównych powodów zakupu samochodu elektrycznego byłby fakt brakuj emisji, tzn. pasażerowie nie trują się od spalin z auta. Jednak czy nie jest to zmiana siekierki na kijek jeśli weźmiemy pod uwagę promieniowanie?
Np. w Szwecji (w Polsce możliwe, że też) maszyniści pociągów mają specjalne warunki pracy ze względu na silne promieniowanie w takich lokomotywach.
Dlatego apeluję do producentów samochodów elektrycznych o wprowadzenie zabezpieczenia i ekranowania baterii i silników na takim poziomie, żeby promieniowanie w takim samochodzie nie przewyższało tego z samochodu spalinowego. Trzeba zastosować bezpieczne i zdrowe materiały ekranujące, na przykład można się zainteresować drewnem. Oprócz tego w takim aucie musi być wprowadzona możliwość wyłączenia gsm, wi-fi, bluetooth itp. systemów łączności z takiego samochodu.
Ponadto apeluję do rządu i polityków Polski i Europy o wprowadzenie obowiązku dla producentów do utrzymywania w takim aucie promieniowania na poziomie zwykłego samochodu spalinowego.
Tylko pod takimi warunkami samochód elektryczny będzie miał sens!

#samochody #samochodyelektryczne #tesla #nissan #ciekawostki #motoryzacja #prawo #polityka #pis #kaczynski #duda #zdrowie #nauka #technologia #europa #ekologia #swiat
źródło: comment_anWh4l5orHQEjUX7MiZTLTS0msiB6Ubf.jpg
  • 4
@johanlaidoner: kurcze a ja właśnie kupiłem odkurzacz na baterie... Ile promieniowania przyjmę z baterii 5200 mAh stojącej przy łóżku? Zbierać już na onkologa?

Swoją drogą zanim napisałeś ten apel zrobiłeś jakieś pomiary tego promieniowania czy tak tylko sobie apelujesz bo można?