Wpis z mikrobloga

@ArcziMiszcz: niby tak, ale janusze w takim wypadku nieraz zmieniają nazwę ;). Wiem, że wchodzimy w OT, ale w 95% komisów jest nastawione przede wszystkim na zysk, jak się trafi padło (na przykład drutowane przez turasów na Niemieckim placu) to nie będą mieli oporów, żeby je komuś wcisnąć :/
A te pozostałe 5% poznasz po tym, że ich auta są wystawione za wyższą cenę, niż przeciętna rynkowa, czasem dają jakąś gwarancje
@Odczuwam_Dysonans: zawsze mozna reklamowac jak sie kupi trupa sprzedanego jako swietny stan ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale pewnie znajomy mechanik to optymalne rozwiazanie bo zewnetrzna firma to juz dla aut drozszych niz kilka tys, wiec polecasz raczej prywatne ogloszenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ArcziMiszcz: to znaczy, naprawiałem auta "u nas", naprawiałem auta w Austrii i na prawdę, nie ma reguły, tak długo jak nie kupujesz od pierwszego/drugiego właściciela. Jasne, że nie ma co się wygłupiać z ekspertyzami kupując auto za 3 kafle, ale już przy chodliwych modelach, tak za 5k można się zastanowić nad ekspertyzą VINu przez stronkę, nie pamiętam ile to kosztowało, ale kwoty w stylu "za flaszkę", tylko po to, żeby się
@Odczuwam_Dysonans: ta lampka check engine ma sie swiecic czy jak

jakbys mogl napisz na co patrzec przy aucie do 3000zl bo chyba jednak kolejne takie kupie, a nawet do 2000zl,

robie tak od kilku lat juz ale ani ze mnie mechanik ani znawca i pare razy wtopilem a pare razy kupilem ladne sztuki i jezdzily przez cale OC poprzednika, np teraz mam trzy auta xD jedno chyba sie sprzeda jutro a
@ArcziMiszcz: jest to jakieś podejście, chociaż ja już chyba z tego wyrosłem ;)
Co do pompki, to ja bym do takiego gruza kupił najtańszą używkę, która wygląda podobnie, wydałbyś pewnie 30, a nie 300 złotych. Do tego, miałeś źle zrobioną instalację - nie odcina się pompki paliwa, tylko wtryski. W ten sposób pompka dobija ciśnienie przy każdym odpaleniu i przez to nie psuje się. Z tym, że tak jak piszesz, wszystkie