Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #chudnijzwykopem
Mircy, jaki program treningowy jest mniej skupiony na nogach niż np Stronglifts czy ICF? Bezwzględnie chcę biegać w dni nietreningowe (niskie tempo przez powiedzmy godzinę) żeby wyrobić sobie jakąkolwiek kondycję i poprawić wytrzymałość. Moja dieta będzie nastawiona na chudnięcie - deficyt kaloryczny - dlatego też odpada mieszanie SL z bieganiem gdzie SL ma w każdym dniu treningowym mocny nacisk na nogi a to po prostu nie wypali przy bieganiu i deficycie kalorycznym.

Znacie jakieś programy treningowe które nie skupiają się na nogach aż tak jak SL, albo trening nóg jest tylko raz w tygodniu? Przypominam że głównym celem jest spalanie tłuszczu! Dieta ofc dopracowana.
  • 12
@cadcadcad: Zmniejsz ciężar w seriach na nogi, zmniejsz ilość serii, biegaj mniej (ew. polecam sprinty, jeśli masz trochę kondycji). Trening ma być dla Ciebie a nie Ty dla treningu.
Przypominam że głównym celem jest spalanie tłuszczu!


@cadcadcad: No to chyba powinieneś troszczyć się o `jak największą liczbę ćwiczeń wielostawowych jak przysiad. Zanim dojdziesz do ciężarów w przysiadach, które będą kłóciły się z truchtaniem w DNT to minie sporo czasu.
  • 0
@cadcadcad nie przeszkadza trening nog w bieganiu, musza sie tylko zaadaptowac do wysilku. Tylko odpusc sprinty a bedzie ok.
Skoro mozna robic siady codziennie to mozna tez biegac i siadac. Choc bieganie bardzo hamuje przyrost masy miesiowej. Wiec nienszalej z deficytem. Ja bym dawal wegle nisko w dni biegania wysoko w dni treningowe.
Sam dlugo biegalem i robilem fbw.
@cadcadcad: Bieganie trenujesz biegając. Na siłownię idziesz, żeby być silniejszym (co ewentualnie przełoży się na bieganie). 5x5/3x5 3x/2x w tygodniu siady to nie jest na tyle ogromna objętość, żebyś nie mógł się z tego zregenerować.