Wpis z mikrobloga

@ortofosforan no sory kurde, ale jak ktoś robi imprezę i na nią zaprasza to dlatego, że chce by ta osoba tam była , a nie by mu się koszty zwróciły.

Dotyczy to każdej imprezy. Jak na urodziny zapraszasz to tez liczysz czy ci się zwróci?

Skoro podejmuję decyzję o organizacji wesela to liczę się z kosztami, a gość jest kosztem. Jak mnie nie stać to po prostu nie organizuję, czy to problem
@hyperballad: zależy od miejsca, w którym jest organizowane. Moje będzie na około 150-170 osób i wyjdzie miękko 80 tysięcy za wszystko. Dokładnie jeszcze nie wiadomo, ale taniej raczej nie będzie. A i tak nie będzie organizowane w jakimś drogim miejscu. 200zł za osobę, a miałem ofertę z miejsca gdzie liczyli sobie za podobny pakiet nawet 350.
@fortheworld: nie masz kaski, nie idziesz na wesele, tylko na sam ślub, smutna prawda o zachowaniu rigcz-u

@GenezaStrukturalnaWeglowodoru Dokładnie tak robię ale nie dlatego że nie mam tylko dlatego, że w Polsce przyjął się wieśniacki zwyczaj robienia wesel ponad stan z wejściówkami i wszyscy uważają, że to normalne.
Wieśniactwo. Prezenty się daje bo się chce a nie pod #!$%@? przymusem.
@fortheworld na naszym ślubie jedna osoba odważyła się dac pusta kopertę (dodam, ze był to zamożny Janusz). A jako, ze wszyscy inni dali koperty podpisane to bez problemu doszliśmy kto jest taki "hojny". Człowieku, minęły lata a my nadal nie możemy rozejsc tej żenady.. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Lepiej złóż życzenia i przeproś za brak kasy. Zrozumieją.

A czemu ma przepraszać? Gdyby to miał być prezent to jest dobrowolny i nie ma za co przepraszać. Szczególnie jeśli zgodnie z kulturą nie przychodzi się z pustymi rękami tylko np z drobnym upominkiem.

Zaprosili Ciebie, bo chcą żebyś razem z nimi świętował a nie dla zysku.

@Wyrewolwerowany_Rewolwer
No i właśnie to nie jest takie pewne przez ten zwyczaj z kopertami. Ludzie biorą
@fortheworld: #!$%@? ja #!$%@?, 622 głosy na tak, w jakim ja kraju żyje....
Jak was nie stać to nie idźcie, a jak czujecie się tacy zajebiści to po prostu nie dawajcie koperty, a nie udajecie przed wszystkimi
@Chino: no chyba cię Jezus opuścił, następny od wsiowych dobrych rad. Chcą sobie państwo młodzi robić wesele, to ich sprawa, a jeśli mnie zaprosili, to pewnie chcieli mnie na nim widzieć.
Jak was czytam z tym weselnym kodeksem, to się czuję, jakbym słuchał starych bab spod bazaru.

@fortheworld: danie pustej koperty, to jest szczyt buractwa i powinno być tępione. To już lepiej nawet 100 PLN wrzucić, albo nie dawać koperty