Wpis z mikrobloga

Takie fbw ma sens?

A:
Przysiady ze sztanga 5x5
Wyciskanie lezac 5x5
Podciaganie nachwyt 5x5
wznosy bokiem 5x5
biceps + triceps

B
Przysiady ze sztanga 5x5
Wyciskanie lezac 5x5
Wiosłowanie 5x5
Wyciskanie żołnierskie 5x5
biceps + triceps

Zamieniam w sumie 2 cwiczenia, czy wyciskanie leżąć moge dać 3 razy w tygodniu?

#mikrokoksy #silownia
  • 21
@Jaraz: w tym rzecz, podczas mojej kariery na publicznych siłowniach w Poznaniu (2 lata za chwilę) poprawnie wykonany martwy widziałem na palcach jednej ręki i był on robiony przez osoby, sądząc po sylwetce, doświadczone. Od roku robiąc fbw po sqatach, klacie i plecach nie widzę sensu #!$%@?ć czwarte tak obciążające ćwiczenie, kiedy idzie je bez problemu zastąpić czymś co jest mniej skomplikowane technicznie i przy okazji nie zrobisz sobie krzywdy.
@rEwx: Ciężko zastąpić MC czymś równie wszechstronnym. A raczej jest to niemożliwe. Co masz na myśli mówiąc plecy - jako jedno ćwiczenie (skoro mówimy o "czwartym")? Poza tym - demonizujesz MC.
@Jaraz: treningi wyglądają u mnie mniej wiecej:
A: squat, 2 ćwiczenia na plecy; na co mam ochotę(drążek szeroko nadchwytem, wąsko podchwtyem, wiosłowanie, hantle, #!$%@? wi co jeszcze), klata, barki, bic B: squat, 2 na klate(płaska, hantle, skos, bramka, #!$%@? wi) plecy, tric, zazwyczaj brzuch. Każde ćwiczenie po 4 serie przy 80% maksa. Do niedawna pracując fizycznie zamieniając któreś z ćwiczeń na mc zajeżdżał bym się niemiłosiernie, na prawdę nie widzę sensu
Nie masz nic na dwugłowe (tj. tył uda). Mc by ci pomógł ale bylebyś cokolwiek na te dwugłowe robił, bo robienie samych czworogłowych to proszenie się o problemy z kolanami (googluj quad dominance)