Wpis z mikrobloga

Takie fbw ma sens?

A:
Przysiady ze sztanga 5x5
Wyciskanie lezac 5x5
Podciaganie nachwyt 5x5
wznosy bokiem 5x5
biceps + triceps

B
Przysiady ze sztanga 5x5
Wyciskanie lezac 5x5
Wiosłowanie 5x5
Wyciskanie żołnierskie 5x5
biceps + triceps

Zamieniam w sumie 2 cwiczenia, czy wyciskanie leżąć moge dać 3 razy w tygodniu?

#mikrokoksy #silownia
  • 21
  • Odpowiedz
@rEwx: @crine: Martwy ciąg to razem z przysiadami ćwiczenia najbardziej wypełniające definicję FBW - FULL BODY WORKOUT. Nie ma ćwiczeń, które angażowałyby większą ilość mięśni niż te dwa. Rób martwy ciąg, nie bój się go. Tylko rób go poprawnie.
  • Odpowiedz
@Jaraz: w tym rzecz, podczas mojej kariery na publicznych siłowniach w Poznaniu (2 lata za chwilę) poprawnie wykonany martwy widziałem na palcach jednej ręki i był on robiony przez osoby, sądząc po sylwetce, doświadczone. Od roku robiąc fbw po sqatach, klacie i plecach nie widzę sensu #!$%@?ć czwarte tak obciążające ćwiczenie, kiedy idzie je bez problemu zastąpić czymś co jest mniej skomplikowane technicznie i przy okazji nie zrobisz sobie krzywdy.
  • Odpowiedz
@rEwx: Ciężko zastąpić MC czymś równie wszechstronnym. A raczej jest to niemożliwe. Co masz na myśli mówiąc plecy - jako jedno ćwiczenie (skoro mówimy o "czwartym")? Poza tym - demonizujesz MC.
  • Odpowiedz
@Jaraz: treningi wyglądają u mnie mniej wiecej:
A: squat, 2 ćwiczenia na plecy; na co mam ochotę(drążek szeroko nadchwytem, wąsko podchwtyem, wiosłowanie, hantle, #!$%@? wi co jeszcze), klata, barki, bic B: squat, 2 na klate(płaska, hantle, skos, bramka, #!$%@? wi) plecy, tric, zazwyczaj brzuch. Każde ćwiczenie po 4 serie przy 80% maksa. Do niedawna pracując fizycznie zamieniając któreś z ćwiczeń na mc zajeżdżał bym się niemiłosiernie, na prawdę nie widzę
  • Odpowiedz
Nie masz nic na dwugłowe (tj. tył uda). Mc by ci pomógł ale bylebyś cokolwiek na te dwugłowe robił, bo robienie samych czworogłowych to proszenie się o problemy z kolanami (googluj quad dominance)
  • Odpowiedz