Wpis z mikrobloga

Mirki z #wroclaw i okolice, którzy w dodatku interesują się sprawami typu #kosmos i #astronomia - w najbliższą sobotę (21 paź) w Kobylej Górze odbędzie się piknik naukowy pt. CWINT Open Days Astroshow. Tu strona eventu:
https://www.facebook.com/events/1329725690471630/

Ja tam będę z krótkim wykładem o tym, skąd się wzięły planety, plus będę współprowadził rozmowę na żywo z CERNem. Pogoda ma być świetna, więc zapowiada się fajny dzień.

#conowegownejczer #zainteresowania
  • 6
@LukaszLamza: "odpukane"! Niemniej, proszę, szanuj język, w końcu po wydaniu książki stałeś się osobą publiczną i zmierzasz w kierunku zostania autorytetem :) Przykład idzie z góry. Swoją drogą wydarzenie też jest niefortunną kalką, ale już przynajmniej nie eventem. I nie, nie jest to slang internetowy, ale paskudna korpomowa. MSPANC
@marcinst: Staram się, serio; ot, chwila słabości. Jest to o tyle slangiem internetowym, że podawany przeze mnie link prowadzi do "iwenta" na facebooku, więc ja znam to słowo raczej z kontekstu facebookowego niż korporacyjnego. Pozdrawiam. :)
@ziuaxa: @ziuaxa: Wykład będzie o kolejnych krokach na drodze od mikrometrowej średnicy ziaren pyłu galaktycznego po ciała skaliste o rozmiarze ok. 10000 km. Przejdziemy więc przez agregację ziaren w dysku protoplanetarnym, kondensację CAI i chondrytów, "problem metra", rubble piles, wzrost "ucieczkowy" (runaway), oligarchiczny i chaotyczny, a zakończymy na wielkich ostatnich impaktach przewidywanych przez model nicejski. Ze względu na charakter miejsca i publiczności będę unikał powyższego slangu naukowego i pokazywał dużo