Wpis z mikrobloga

@drhipis: ja też jestem za takim strajkiem xD tylko póki co wyrażam niezadowolenie, że strajkują święte krowy na państwowym. Moja kuzynka kilka lat PŁACZE JAK TO WZUSIE ZLE zarabia, ale tkwi tam dalej, bo wiesz co? Ma blisko z domu i zarabia już ponad 3000k netto. xD a doskonale zdaje sobie sprawę że gdziekolwiek indziej u prywaciarza NIKT BY NIE POZWOLIL na tak lajtowe podejście i taka wydajność pracy jak ZUS.
@RVRE_PEPE: ale ty wiesz ze rezydent != stażysta? To są lekarze ktorzy robia specjalizacje i w wiekszosci szpitali przychodni przyjmują normalnie bez nadzoru jak normalni specjaliści. Ba sam w luxmedzie byłem u kardiologa a jak sprawdzielm go w rejestrze to sie okazało ze rezydent. I teraz uwazasz ze Ci lekarze zgodnie zu stawa powinni zarabiac 2.5k bo takie maja zarobki? Do tego #!$%@? dyzury bo sa braki kadrowe ze wzgledu na
@lordwiseguy_prime: oj mylisz się, ja nie myślę tak jak ty to przedstawiasz, raczej myślę: WSZYSCY MAJA SIE MIEC LEPIEJ, BO ZARABIAMY GOWNO A NIE PIENIADZE. Nie twierdzę że młodzi lekarze mają nie dostać podwyżek, że im się nie należy. #!$%@? mnie jedynie przedstawianie ich jako męczenników i stawianie sprawy jak w ostatnich wpisach, gdzie ktoś porównuje pracę mechanika do lekarza... Dlaczego prawdziwy fachowiec, ot naprzyklad glazurnik ma nie narzekać że zarabia
Niech kuźwa wywalczą, a potem koniecznie czekam na najazd pod sejm z namiotami PIELEGNIARKI, GORNIKOW, POLICJANOTW, WOJSKOWYCH, NAUCZYCIELI i niech tam zamieszkają i mdleją przed kamerami z głodu - może też wywalczą coś bo się im NALEZY?! skoro "młodym lekarzom' się należy, to im nie?


@ravau: Górnikom się nic nie należy.

Jak chcą dobrze płatna prace, to niech szukają, a nie płaczą jak darmozjady.


@RVRE_PEPE: Tyle że wiesz, że kwotę
@ravau: no to wracamy do początku. Glazurnik nie studiuje przez 6 lat + nie jest na specjalizacji kolejne 6. Z glazurnika nie robi gówna skorumpowana, postkomunistyczna kadra naukowa i obrzydliwie wykolejony system. Glazurnik nie odpowiada swoim prawem do wykonywania zawodu za błędy, które popełni. Glazurnik nie będzie pił na umór po tym, jak jego klient umrze. Glazurnik nie rozważa samobójstwa tak często, jak lekarz, a nawet jak student kierunku lekarskiego.
To
ja bym na ich miejscu #!$%@? po kryjomu czipsy i batony xD a potem bym robił zawody kto dłużej wytrzyma i oczywiście bym wygrał
@ediz4 z całym szacunkiem ale wydaje mi się, że jednak lekarz na swoich studiach zdobywa nieco więcej doświadczenia. Z resztą, idąc takim tokiem rozumowania to nigdy nie będzie wystarczająco doświadczony. Pytałeś się gdzie zdobywa doświadczenie, więc Ci odpowiadam. Dodatkowo na rezydenture najczęściej dostaje się dopiero po kilku latach pracy w zawodzie, dlatego większość rezydentów swoje doświadczenie już zdobyło.
@Agemaker: To na innych studiach nie ma laboratoriów czy stażów? W jaki sposób określiłeś że zdobywa więcej doświadczenia od np. takiego budowlańca który w odróżnieniu do lekarza może sobie na budowie cegły nosić w wolnym czasie.?

Z resztą, idąc takim tokiem rozumowania to nigdy nie będzie wystarczająco doświadczony...

Idąc moim tokiem to zdobywa je pracując samodzielnie a to odbywa się na rezydenturze.

Dodatkowo na rezydenture najczęściej dostaje się dopiero po kilku