Wpis z mikrobloga

#programowanie #praca #kiciochpyta

Cześć mireczki, mam lekki dylemat odnośnie pracy. Obecnie studiuje zaocznie informatykę i pracuję jako programista w korpo 4k netto umowa zlecenie w mieście 400k mieszkańców. Ogólnie nie narzekam na moją pracę, ale po 2 latach pracy uznałem, że czas sprawdzić jak ma się rynek pracy w moim mieście. Dostałem ofertę pracy w mniejszej polskiej firmie (6 oddziałów w Polsce) - 5k netto, umowa o pracę, czekają tylko na moją decyzję. Problem polega na tym że w tej firmie praca rozkłada się tak: 40% to programowanie, 30% to wdrożenia, 30% to administrowanie. Obecnie to głównie klepie kod i mam dużo swobody, ale góra w ogóle nie chce negocjować warunków umowy BO (tutaj wstawcie sobie jakąkolwiek wymówkę). Podejrzewam, że przy złożeniu wypowiedzenia może rozmowa potoczyłaby się inaczej, ale muszę podjąć decyzję na dniach w sprawie nowej pracy. Jak myślicie, zostać przy starej pracy, ryzykować z wypowiedzeniem, czy po prostu szukać szczęścia w nowej z zapewnionymi lepszymi warunkami?
  • 6
@lledowsky:

1. Zdecyduj, czy ta nowa oferta jest dla Ciebie OK, czyli czy chcesz tam pracować czy nie. Jeśli nie, to koniec tematu oczywiście, ale piszę to, bo wyglądasz na niezdecydowanego, a z drugiej strony nie masz co liczyć na pomoc mikrów, bo to Ty będziesz tam ewentualnie pracować więc to Twoja decyzja.
2. Idź do obecnego szefa, powiedz ze dostałeś dobrą ofertę pracy i jeśli nie ma możliwości renegocjacji (tak,