Wpis z mikrobloga

mircy coś mi się nie idzie :)) chcę zainstalować #kalilinux jako drugi system -> ale nie przy użyciu virtualnych pc tylko z windows'em stojącym obok, którego w każdym momencie mogę podczas rozruchu laptopa wybrać z listy -> odpaliłem kali z deamona instalacja doprowadziła mnie do momentu, w którym musi ponownie uruchomić pc z oknem i informacją "po ponownym uruchomieni komputera będziesz mógł wybrać czy włączyć system windows czy kontynuować instalację" . niestety tak się nie stało - nic się nie uruchomiło ? pomoże ktoś?
#linux #debian #systemyoperacyjne #pytanie
Pobierz
źródło: comment_Ut7SzGIKEmJeyIhuxlPCgPrfbDXgcVLe.jpg
  • 13
@krampus0101 Widzę że 2 miechy temu pisałeś że nie ogarniasz Linuxa więc daję ci szczerą sugestię. Kali uczy złych nawyków (m.in. używanie konta roota jako głównego usera) i jest bardzo wyspecjalizowanym distro dla pentesterów. Jeżeli chodzi o aplikacje dołączone do niego to nie ma problemu żeby doinstalować je do dowolnej innej dystrybucji, a przynajmniej dostajesz wtedy system gotowy na faktyczne działanie na desktopie. No, ale sam ocenisz. A skoro tak, to pewnie
@krampus0101 Nie zabronię ci, choć do surfowania po internecie i zabawy najlepszy będzie Solus, Ubuntu albo Mint, a nie distro pentesterskie. No ale rób jak chcesz. Tylko nie polecam odpalać żadnych aplikacji o nieznanym pochodzeniu, bo Kali działa z roota, więc każdy program ma nieograniczone prawa administratora D: