Wpis z mikrobloga

Hej #mikrokoksy co myślicie o takim planie?
A:
Wyciskanie leżąc 5 serii po 5 powtórzeń
OHP 5 serii po 5 powtórzeń
Ściąganie liny wyciągu górnego 3 serie po 8 powtórzeń
Wyciskanie hantli siedząc nad głowę 3 serie po 8 powtórzeń
Wyciskanie francuskie hantla stojąc 3 serie po 8 powtórzeń
B:
Przysiady 5 serii po 5 powtórzeń
Martwy ciąg 5 serii po 5 powtórzeń
Wiosłowanie hantlem w opadzie 3 serie po 8 powtórzeń
Uginanie rąk z supinacją 3 serie po 8 powtórzeń
Ściąganie drążka wyciągu górnego do karku 3 serie po 8 powtórzeń

Czy nie za mała objętość? (konkretnie te 3 serie po 8 ). Wcześniej planowałem bez planu oprócz tego że zawsze było 5x5 w wyciskaniu+ohp albo przysiady+martwy. Wcześniej było 5 razy w tygodniu ale to stanowczo przesada, planuję 4 razy w tygodniu chodzić robiąc na przemian A i B - czy jest sens podziału A i B na dni "lekkie" i "ciężkie" czyli w tygodniu robić 2 razy A i B ale raz na małej ilości powtórzeń a raz na małej? Czy nie pomijam czegoś za bardzo? Postanowiłem ćwiczyć ustalonym planem ponieważ ostatnio przestałem widzieć progres (może to być związane z tym że w sumie cały czas redu bo jestem prosiakiem). Na chwilę obecną standardem było:
-Przysiad 115kg x 5 x 5
-Martwy 120 x 3 x 5
-Wyciskanie 80kg x 5 x 5
Jak sądzicie w jakim tempie próbować dokładać ciężaru?
Czy w głównym ćwiczeniach powinienem zmieniać ilość powtórzeń i serii? np; dziś robię 5 serii po 5 wyciskania i 3 serie po 8 ohp ale za dwa treningi robię na odwrót czy takie kombinacje nie mają sensu?
Nie za mała objętość?
Uprzedzając nadal za gruby ze mnie prosiak żeby myśleć o podciąganiu stąd brak tego ćwiczenia.
#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia
  • 13
@SportoweSuple: @Karbon315: Zwykle robiłem przysiady i martwy na jednym treningu, nie sądzicie że przy 4 treningach w tygodniu (z czego zdarzało mi się już 3 razy dzień po dniu, chociaż zwykle staram się maksymalnie 2) jeżeli będę robił osobno martwy i siady będzie to oznaczać że właściwie nie będzie czasu na regeneracje?
@VIX3R: FBW Sakera zakłada z tego co pamiętam maksymalnie 3 treningi w tygodniu i to że nie
@AngrySkarpeta: ja lecę tym FBW Sakera 4 razy w tygodniu - dzień treningowy, przerwa, dzień treningowy, przerwa itd. Super mi się tym progresuje i nie jestem jakiś przemęczony.
@VeXes: Tak po prawdzie to chyba mój nie odbiega od wspomnianych. Raz mamy klata-barki-triceps a raz nogi-plecy-biceps.
@SportoweSuple: @Karbon315: W takim razie jak proponujecie rozłożyć? Bo w takim razie wyjdzie że jednego dnia będę miał 3 główne ćwiczenia a jednego jedno.
@VIX3R: Jeżeli mogę spytać, jaki staż i jak z progresem? FBW z tego co widzę zawiera podciąganie którego nie zrobię na raz pewnie przez kolejne 25 kg