Wpis z mikrobloga

W dzisiejszym świecie feminizm to nie tylko nieprawdziwa ideologia. To także ideologia szkodliwa dla kobiet i mężczyzn, ponieważ niszczy społeczną homeostazę, podważa role społeczne i degraduje takie wartości jak rodzina.

Feministki twierdzą, że walczą o kobiety, a w istocie negują wszystko co kobiece. Nakazują kobietom wypierać swoje naturalne instynkty, próbują wmawiać, że wszystko co kobiece jest mniej wartościowe. Wydaje się, że feministki nie akceptują swojej płci, wciąż próbują rywalizować z mężczyznami, co widać w ostatnim happeningu, gdzie 4 kobiety wniosły na górę lodówkę. Happening był oczywiście nieudany i nietrafiony, bo tylko udowodnił, że potrzeba dwa razy więcej kobiet niż mężczyzn do wykonania tej samej roboty.

Feministki nie szanują tradycyjnych wartości. Sugerują, że kobieta jest wartościowa gdy zajmuje się tym samym co mężczyzna - spełniając się zawodowo,a nie poświęcając rodzinie. Widać to w dyskusjach z nimi, gdzie twierdząc, że walczą o wolności dla kobiet, jednocześnie umniejszają kobietom rezygnującym z kariery zawodowej, marzącym o założeniu rodziny. Czyli w rzeczywistości popierają inne kobiety tak długo jak mają takie samo zdanie jak one.

Najlepszą odpowiedzią na ruchy feministyczne jest po prostu akceptowanie swojej płci i celebrowanie kobiecości. Nie musimy być takie jak mężczyźni, nie musimy wnosić lodówki na czwarte piętro – od tego są mężczyźni, którzy zrobią to bardziej efektywnie. Akceptujmy to, że jesteśmy inne od mężczyzn. Nie walczmy z naturą i nie dajmy sobie wmówić, że czegoś nam brakuje - tylko po prostu cieszmy się z bycia sobą.
Przecież nie ma nic lepszego niż bycie kobietą :-)

#takaprawda #rozowepaski #przemyslenia #oswiadczenie #feminizm #4konserwy #niebieskiepaski
  • 143
  • Odpowiedz
Nie sto tylko jeszcze 60 lat temu we Francji kobiety nie miały prawa głosu.


@xandra: Bo sprzeciwiających się temu francuscy komuniści, czyli lewica. W tamtych czasach większość Francuzek wyznawało tradycyjne i katolickie wartości, ruchy lewicowe popierali głównie mężczyźni, przez co lewica miałaby mniej głosów gdyby pozwolono kobietom głosować.
  • Odpowiedz
@alejandra15: A, jeszcze jedno. Piszesz tutaj o feminizmie:

ideologia szkodliwa dla kobiet i mężczyzn, ponieważ niszczy społeczną homeostazę, podważa role społeczne i degraduje takie wartości jak rodzina.

Feministki nie szanują tradycyjnych wartości. Sugerują, że kobieta jest wartościowa gdy zajmuje się tym samym co mężczyzna - spełniając się zawodowo,a nie poświęcając rodzinie. Widać to w dyskusjach z nimi, gdzie twierdząc, że walczą o wolności dla kobiet, jednocześnie umniejszają kobietom rezygnującym z kariery zawodowej, marzącym o założeniu rodziny.


Przypomnieć ci, co kiedyś pisałaś na temat swojej koleżanki, która właśnie taki *tradycyjny rodzinny model*, w którym ona nie pracuje, a na rodzinę zarabia
  • Odpowiedz
Akurat w tym wątku mówiłam o doustnej antykoncepcji hormonalnej, nie o tej postkoitalnej.


@alejandra15: Antykoncepcja hormonalna jest na receptę, więc w czym problem? Chcę dowodów na niebezpieczeństwo postkoitalnej i powody, dla których to ona powinna być na receptę.

A co do tezy o promocji rozwiązłości, to niedługo będziecie prosić o źródła z pubmedu na poparcie tezy, że w dzień świeci słońce.


@alejandra15: Czyli tak, jak myślałam- nie masz
  • Odpowiedz
Jednak pewnych różnic nie da się zniwelować i powinny one być źródłem współpracy i uzupełniania się, nie powodem do traktowania kogoś gorzej, czy przepychanek kto jest lepszy.


@agaja: Zgadzam się z większością tego co piszesz oraz z OPką, natomiast jak ma wyglądać to uzupełnianie? Kobieta jest w stanie dobić pewnie we wszystkim do poziomu przeciętnego mężczyzny, ale co dalej? A co z przeciętną kobietą? Jest naprawdę niewiele rzeczy, w których
  • Odpowiedz
  • 1
@to_juz_przesada o matko, ale przekopałaś moje posty :-) w tamtym przypadku wszystko byłoby w porządku gdyby nie to, że oni nie założyli rodziny, a tylko jeździli razem na wakacje porzucając JEJ dziecko. Nie buntuje Cię takie uprzedmiotowienie kobiety? Zabierał ją na wakacje bez dziecka, żeby nie przeszkadzało w seksie.
Ale to nie ma znaczenia dla naszej dyskusji. Poczytaj sobie te prace, które podesłałam.
  • Odpowiedz
Feminizm zakłada, że jeżeli masz ochotę wnieść sobie lodówkę z koleżankami to możesz, jeżeli masz ochotę zostać zawodowo kierować tirem to możesz, jeżeli chcesz zostać policjantką to możesz a jeżeli masz ochotę zostać manicurzystką to też możesz.


@MinnieMouse0: feminizm zakłada też że jeśli kobieta chce zostać żołnierzem to trzeba jej obniżyć wymagania żeby mogła być chociaż gówno-żołnierzem, który jest mniej sprawny niż przeciętny wysportowany licealista, ale kasę chce mieć tą
  • Odpowiedz
@alejandra15 od kiedy liczba wyszukiwań w pubmedzie czegoś dowodzi? Wiesz, że tam są zarówno badania nad dużą liczbą osób jak i opisy pojedynczych przypadków? Równie dobrze mogę wyszukać 'autism vaccine', będzie więcej wyników pewnie i to wcale nie jest dowód na to że szczepionki powodują autyzm.
  • Odpowiedz
Ja pierdziele, jaki femirak w komentarzach :D

No ale dorzucę swoje dwa grosze

To nie "feministki" sprawiły, że kobiety mogły zacząć głosować. Ani sufrażystki. Ani żadna inna grupa społeczna.

Przyczyną
  • Odpowiedz
chcesz móc decydować o swoim ciele i swoim życiu = największy ból xD


@aksamitna_kukurydza: o swoim ciele decydujesz gdy idziesz z kimś do łóżka. Aborcja dotyczy już cudzego ciała, które zgodziłaś się stworzyć że swoim partnerem seksualnym, decydując się na seks bez wcześniejszej sterylizacji jego bądź swojej.
  • Odpowiedz
a, jeszcze najmocniej to mnie rozpierdziela argument że kobiety są dyskryminowane przez problemy z wykonaniem aborcji. Kuźwa no, kobieta może zrobić tę skrobankę za granicą i nie poniesie konsekwencji, może oddać gówniaka do adopcji w szpitalu zaraz po urodzeniu i nie poniesie konsekwencji, może podrzucić do okna życia i nie poniesie konsekwencji, może oddać do adopcji potem i nie poniesie konsekwencji

a mężczyzna? stul ryja i płać alimenty, gówno masz do powiedzenia,
  • Odpowiedz
plemnik tez ma w sobie życie


@aksamitna_kukurydza: moge zapytac, co mialas z biologii w szkole? czy moze wagarowalas? ;)

w pojedynke nie, ale we dwóch już tak ( ͡° ͜ʖ ͡°) a kobiety były4

Gdybym była pracodawcą wolałabym (byłoby to dla mnie zdecydowanie bardziej opłacalne zarówno jeśli chodzi o poświęcony na zadanie czas, jak i ilość pieniędzy, które musiałabym na to przeznaczyć) zatrudnić jednego (lub dwóch) mężczyzn do wniesienia lodówki niż 4 kobiety. Uważam, że jest to bardzo racjonalne i nie rozumiem bólu pupy
  • Odpowiedz
@agaja: Tak #!$%@?ąc od noszenia lodówek - i kobiety i mężczyźni są za pewne cechy charakterystyczne dla płci wyśmiewani. Nie wiem czy da się to zmienić albo wyeliminować. Zawsze ktoś będzie się śmiał, że kobiety do garów, albo że facet bez pasji do aut to nie facet czy inne i to nie świadczy źle o wyśmiewanych, a wyśmiewających. I też nie zawsze, bo mogę śmiać się, że czas hehe wracać
  • Odpowiedz
I też nie zawsze, bo mogę śmiać się, że czas hehe wracać do garów i nie mieć przy tym złych intencji.


@puddin: mysle, ze intencje czasem jednak maja duze znaczenie :)
Aczkolwiek zgadzam sie, ze takie glupie teksty najlepiej olewac, a ludzi gloszacych i wierzacych w takie poglady unikac.
  • Odpowiedz
@agaja: Mają. Ale to, że każe niebieskiemu iść wkręcić żarówkę, żeby hehe udowodnił męskość, nie znaczy od razu, że mu tej męskości ujmuję czy, że chce go upokorzyć. Moją intencją jest żartowanie i przy okazji światło w mojej hehe kuchni. Kontekst też ma tu znaczenie. Nie każdy żart o kobietach czy mężczyznach, wbrew opinii feministek, jest podszyty nienawiścią. Nie wmawiajmy ludziom intencji, których nie mieli.
  • Odpowiedz