Wpis z mikrobloga

Ooo jak mnie to #!$%@?, to że robię w IT, nie znaczy że będę po godzinach naprawiał komuś komputer za darmo. Przedwczoraj kupiłem i powiedziałem oczywiście, że będę kupował zasilacz do laptopa ~60zł za używkę.

To przeinstaluj tam jeszcze system i poustawiaj wszystko jak trzeba.


Powiedziałem za to trzy dyszki. Spoko, zaakceptowane. Dzisiaj odbiera laptopa i dziękuje. Trzymam zasilacz i mówię, że rozliczyć się możemy po pracy.

Hehe, dobre. Przecież pracujesz tu, w IT, nie?


No tak, ale to nie firmowy laptop, tylko prywatny i robiłem go po godzinach pracy, a poza tym kupiłem i wyłożyłem za Ciebie na zasilacz, no i tak się umawialiśmy wczoraj przez telefon.

Myślałem, że żartujesz, przecież Ty masz dobre poczucie humoru, okazałeś się jak każdy!


Rzucił mi 100 zł, wydałem 10, zostałem nazwany #!$%@? i poszedł....

#pracbaza #it #komputery #laptopy #informatyka #truestory
Pobierz KornixPL - Ooo jak mnie to #!$%@?, to że robię w IT, nie znaczy że będę po godzinach ...
źródło: comment_hMPD1YwTep7a1fYyiXawXCGK90r2zUso.jpg
  • 94
@KornixPL: nie chcę pisać o kasie rodzinie, bo wiadomo na kogo wtedy wyjdę w ich oczach, a kiedyś ja mogę coś potrzebować, to wolę nic nie psuć i napisać że nie robię i już. a w wolnym czasie wolę porobić coś innego, niż naprawiać złomy.
@KornixPL: No ale popatrz, zrób mi lapka, postaw system od nowa itp. Ile bierzesz? 50zł. Do serwisu to samo za co najmniej 100zł. Nie jest lepiej? Jest.
Gdybym miała taką osobę, to bym jej dała swojego lapka, bo mimo, że poradziłabym sobie z moim problemem sama, to na razie mi się nie chce, a tak to daję komuś, 50zł i mam lapka zrobionego.
Raz jednej coś tam grzebałem w systemie i popsułem, zeszło mi sporo czasu na naprawianiu. I sam zobacz co się mi stało, konsekwencje są wieloletnie


@enron: Faktycnie. Ręce 70-latka, wysuszyły ci się na wiór, aż pierscionek spada :(
@KornixPL: raz zmieniałem pastę na procku za free, potem już za każdym razem jak ktoś do mnie przychodzi z jakimś problemem w kompie to rzucam jakąś kwotę i zazwyczaj jest "aa to może znajdę kogoś innego" xD
@KornixPL:

Kiedyś, dawno temu znajomi poprosili mnie o przygotowanie konfiguracji kompa do złożenia, bo się nie znali. W sensie wypisuję podzespoły na kartce papieru i heja z tym do sklepu. Pamiętam to do dzisiaj. Moja wersja była taka:

Pentium II 300 lub Celeron 300A (był taki moment, że P2 cenowo stało identycznie z Celeronem)
Asus P2B-F lub Abit BH6
Karta graficzna Asusa na Rivie TNT (wtedy wybór optymalny, a do tego
Raz jednej coś tam grzebałem w systemie i popsułem, zeszło mi sporo czasu na naprawianiu. I sam zobacz co się mi stało, konsekwencje są wieloletnie


@enron: Faktycnie. Ręce 70-latka, wysuszyły ci się na wiór, aż pierscionek spada :(

@worldmaster: to już niestety wcześniej miałem ;) teraz jest luz, zimą to w pracy muszę bawełniane rękawiczki nosić ( ͡° ʖ̯ ͡°)
ja mówię ze mam maka i się nie znam na windosach i mam spokój xD


@IcyHot: dokładnie. :D Sąsiad przyszedł niedawno z iphonem (a że mnie wkurzył niedawno czymś) - nie wiem, nie mam czasu, iphona sprzedałem, nie znam się już.
Poszedł do ispota i zrobili mu za 50zł ;)
@KornixPL: mi się akurat trafiła dobra rodzina i znajomi, bo każdemu w ciemno takie rzeczy zrobię, bo wiem, że każdy w nich zawsze mi pomoże jak zajdzie potrzeba. Mam w rodzinie mechanika - prowadzę mu stronę i taki właśnie helpdesk raz na miesiąc albo dwa: nie pamiętam kiedy ostatni raz płaciłem za naprawę auta, a i nieraz za części nawet nie płacę jak jest jakaś drobnica. Inna rodzina -> usuwanie wirusów,