Wpis z mikrobloga

Ooo jak mnie to #!$%@?, to że robię w IT, nie znaczy że będę po godzinach naprawiał komuś komputer za darmo. Przedwczoraj kupiłem i powiedziałem oczywiście, że będę kupował zasilacz do laptopa ~60zł za używkę.

To przeinstaluj tam jeszcze system i poustawiaj wszystko jak trzeba.


Powiedziałem za to trzy dyszki. Spoko, zaakceptowane. Dzisiaj odbiera laptopa i dziękuje. Trzymam zasilacz i mówię, że rozliczyć się możemy po pracy.

Hehe, dobre. Przecież pracujesz tu, w IT, nie?


No tak, ale to nie firmowy laptop, tylko prywatny i robiłem go po godzinach pracy, a poza tym kupiłem i wyłożyłem za Ciebie na zasilacz, no i tak się umawialiśmy wczoraj przez telefon.

Myślałem, że żartujesz, przecież Ty masz dobre poczucie humoru, okazałeś się jak każdy!


Rzucił mi 100 zł, wydałem 10, zostałem nazwany #!$%@? i poszedł....

#pracbaza #it #komputery #laptopy #informatyka #truestory
Pobierz KornixPL - Ooo jak mnie to #!$%@?, to że robię w IT, nie znaczy że będę po godzinach ...
źródło: comment_hMPD1YwTep7a1fYyiXawXCGK90r2zUso.jpg
  • 94
Ooo jak mnie to #!$%@?, to że robię w IT, nie znaczy że będę po godzinach naprawiał komuś komputer za darmo


@KornixPL: Ja nie pracuje w IT, nie mam takiego wyksztalcenia, ale od zawsze dosc mocno into komputery i ogarniam temat na tyle, ze u siebie w pracy w sprawach komputerowych jestem wołany jako 2, po pierwszym informatyku, a przed drugim ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I mam
@KornixPL: to się (prawie) zawsze tak kończy - dasz palec wezmą rękę całą.
Mi w pracy ciągle przychodziła jedna osoba pożyczać materiały (które ja zdobyłem za swoją prywatną kasę, potem dopiero zabiegałem i stękałem u szefa żeby za fakturę zwrócił i w koszty to wciągnął).
Albo inny przykład: mam ksero swoje własne prywatne (tak naprawdę drukarka z funkcją xero - Brother DCP7010L)
- ludzie widzą, że nie liczę kasy o ile
Kiedyś przy okazji innego wpisu napisałem, że za to wziąłem 50 zł to była gównoburza, że chyba mnie #!$%@?ło bo odpalasz instalacje tylko i czekasz.


@KornixPL: No bo taka prawda dlatego nie ogarniam jak można samemu nie umieć tylko komuś płacić za to. Dawniej to jeszcze były jakieś myki ze sterownikami w starych windach albo w Linuksie coś tam trzeba było kumać ale teraz to praktycznie 2 kliknięcia "dalej" i się
@drzuo: jak wszystko działa, to reinstalacja jest łatwa. Ale czasem nadal coś może się zepsuć, w laptopach zwykle jest partycja Recovery, jak zniknie, to są jeszcze CD albo USB, jednak czasem system plików czy partycje są nie takie jak powinny i Recovery nawet z płyty wywali błąd. Chyba na jeden taki problem pomagało diskpart clean.

Oczywiście "spec" też nic nie wie. Jeśli standardowo się nie uda, to wpisze się
@cysiekw:

A skąd ja ci obrazki wezmę po prawie 20 latach :) To był egzemplarz wyselekcjonowany z calej palety dobrej serii, na Abicie BH6 z mocno podciągniętym FSB (na tyle, że większość innych podzespołów sprawiała spore problemy) i mocno podbitym napięciem. Ale działał w 100% stabilnie na 558, nawet wysyłałem go na overclockers.com i przez kilka tygodni dzierżyłem światowy rekord podkręcania C300A :)