Wpis z mikrobloga

Po raz kolejny rzucilem palenie. Od 9 dni nie palę i jak dotad nie mam ciagot. Wykorzystalem moment przeziębienia i braku checi palenia. Ostatnim razem na poczatku roku nie palilem trzy miesiące, ale nerwy i stres spowodowaly, ze ponownie siegalem po nikotyne. Czuję się lżejszy na płucach, ktore oczyszczają się poprzez nadmiar wydzieliny i kaszel. Dajcie plusa, aby wzmocnic silną wolę zapanowania nad nałogiem( ), #papierosy #rzucampalenie #zdrowie
  • 19
@KwasneJablko u mnie fiizyczne odczuwanie checi zapalenia pojawia sie w momencie zdenerwowania albo martwienia sie, w pozostalych przypadkach to byl nawyk jako wypelniacz czasu , moment na przemyślenia itd.
@fireman2: Polecam też Nicorette gumy 4g (ale tylko miętowe!), można kupić w pojedynczych plastrach po 15 gum (ok 10 pln), żujesz ok 4-5 dziennie i jest okej. Aktualnie nie palę dopiero 2 dni, ale w sumie przed rzuceniem paliłem paczkę dziennie nieprzerwanie przez 4 lata ( ͡º ͜ʖ͡º)
@fireman2: No to dobrze że rzuciłeś, akurat paliłeś praktycznie tyle co nic więc powinieneś dać radę ;) Ja palę 14 lat, od jakiś 2 lat, karton tygodniowo, średnio 30 dziennie. W między czasie przez rok ograniczyłem i paliłem średnio 9, ale niestety nie udało się tego utrzymać. Raz nie paliłem tydzień i powróciłem do nałogu, drugi raz rzucałem to udało mi się wytrzymać 2 dni.
@fireman2: pamietaj, że każdy "tylko ten jeden dzisiaj" to powrót do nałogu i palenia o 6 rano na kiblu po kawie z odruchem wymiotnym.
Nigdy nie sięgaj po to gówno

@fireman2: @Howwi: nie wiem czy nadal trwacie w postanowieniu - ja rzucić nie rzuciłam, ale zminimalizowałam szkodliwość palenia kupując sobie Iqos od Marlboro - w necie jest kilka artykułów na ten temat. Co prawda paczka wychodzi mnie teraz 2 zł drożej, ale od kilku dni testuje, póki co jestem zadowolona (ale tylko ze smaku mocna mięta, zwykły smak średnio mi pasuje, mam wrażenie że jednak odbiega o smaku tradycyjnego papierosa,