Wpis z mikrobloga

@CigarettesAfterSex:

Kobiety w ciąży przeżywały wojny, pracowały w fabrykach i polu, moja mama dostała wolne tydzień przed porodem a brat i jego żona byli na misji w Afganistanie jak zaszła... Teraz płatny macierzyński, płatne l4, becikowe, dodatki i kobieta nie może postać 5 minut bo to zagraża ciąży?


HURR DURR, KIEDYŚ TO BYŁY CZASY, DZISIAJ NIE MA CZASÓW, KIEDYŚ TO NIKT NIE ŁAZIŁ PO PSYCHOLOGACH CZY PSYCHIATRACH I MENSZCZYŹNI NIE BECZELI JAK BABY, NIE SZCZEPIŁO SIĘ DZIECIAKÓW, TYLKO NATURALNIE PRZECHOROWYWAŁY, A JAK UŻORŁ WŚCIEKŁY PIES? C--J Z TYM GÓWNIAKIEM, NARUCHAŁAM JESZCZE 12, JEDEN W TE CZY WEWTE, CO TO
  • Odpowiedz
@ZnamUklady: nie znam się ale kobiety które są w ciąży z widocznym bebzonem powinny zostac obsługiwane poza kolejką, a co do opa, inaczej jak przez rozłożenie nóg nie da się zajść w ciążę więc nie rozumiem co kolega oczekuje, dzieci z probówek już mogą zostać przepuszczone?
  • Odpowiedz
@KielbasaHasa najgorsze jest to, że kiedyś przepuszczenie kobiety w ciąży było czymś mormalnym, oznaką dobrego wychowania i uprzejmości wyniesionej z domu. Teraz trzeba wszystko "wymuszać" nakazami i znakami, narzucać jakby, a wtedy ciężko to zaakceptować dorosłymu człowiekowi, że ktoś mu coś każe
  • Odpowiedz
@Slonx Ni właśnie, nigdy nie będziesz matką i na tym skończymy temat. Szkoda że empatia polega na akceptacji dla bycia p---ą. Albo p---ą społeczną że źle się czuje i wstydzi poprosić o pomoc a potem ma wielkie roszczenia, albo p---ą życiową że dobrze się czuje i rząda ustąpienia tylko dlatego że będzie matką. Jakby faktycznie ta kobieta wymagała empatii i oddzielnej kasy z pierwszeństwem to zachowałaby się skromniej.
  • Odpowiedz
@dziecielinapala: ja sie zgadzam, ze wielokierunkowy.
Ale ja jeszcze widze inna mozliwosc - mozna czasem samemu z zyczliwosci zaproponowac :)
Oczywiscie to jest wyraz dobrej woli, a nie obowiazek. Ale jakos tak... no dla mnie odruchem naturalnym zawsze bylo, ze widzac osobe starsza, niepelnosprawna czy babeczke w ciazy (a w sklepie to i kogos z jedna rzecza, jesli ja mialam wiecej) proponowalam pomoc.

Zwlaszcza, ze wielu ludziom faktycznie potrzebujacym po
  • Odpowiedz
Wiec pamiętaj, że jak będziesz w ciąży to chodź byś miała poronić i posikać się krwią to masz stać w kolejce bo @ZnamUklady: po pracy przyszedł i jest zmęczony bo całe noce i dnie bronił Europy przez dziukusami nieszanującymi kobiet, a to Twój Polski "prawdziwy mężczyzna" i powinnaś mu ustąpić i być wdzięczna.


@KielbasaHasa: k---a nie spodziewałem się, że się w czymkolwiek z Tobą zgodzę, ale jednak... 8
  • Odpowiedz
@KielbasaHasa: nie moge sobie wyobrazic osoby, ktora po uslyszeniu ze kobieta w ciazy sie zle czuje nie przepuscilaby jej w kolejce, ale przyznasz chyba ze roszczeniowe postawy generuja reakcje alergiczna w sporej grupie spoleczenstwa.
Pani przy kasie ma wystarczajaco duzo na glowie (czesto z odpowiedzialnoscia finansowa wlacznie) zeby skupic sie na swojej pracy, a nie wylapywaniu w kolejce kobiet w ciazy(przy czym tez moze wtopic, bo czasem kobieta moze byc
  • Odpowiedz
@agaja: nie wiem czy mi uwierzysz, ale jeszcze mialam taka historie, ze ciezarna dobrze sie czula w autobusie, a calkiem obca baba zaczela strofowac ludzi, ze maja jej ustapic xD
Innym razem w pociagu nie bylo miejsc i co przystanek pytalam czy takiej nie ustapic, bo siedziala na podlodze, a ta nie chciala, ale jak tylko zwolnilo sie miejsce to poleciala ¯\_(ツ)_/¯ nic na sile i KOMUNIKACJA
  • Odpowiedz
kobiety w ciąży cierpią na różne dolegliwości.


@kwasnydeszcz:
Naprawdę? Jestem kobietą, byłam w ciąży i na nic nie cierpiałam. Myślę że to taka nadinterpretacja stanu ciążowego.
"Bede mieć dzidziusia buraki to dawać mi miejsce siedzące, puszczać chamy bez kolejki i w ogóle to wielbić mnie bo zajść w ciążę to sztuka jest i nie lada ewenement"...
  • Odpowiedz
@CigarettesAfterSex: XDDDDD

Albo p---ą społeczną że źle się czuje i wstydzi poprosić o pomoc a potem ma wielkie roszczenia, albo p---ą życiową że dobrze się czuje i rząda ustąpienia tylko dlatego że będzie matką.


Zakazać introwersji, nieśmiałości, złego samopoczucia i
  • Odpowiedz