Wpis z mikrobloga

Samochód do 30 tys zł?
Wymagania:
Co do silnika nie mam preferencji aczkolwiek raczej jednak diesel byle jakiś nieproblematyczny.
Wyposazenie:
Napewno jedno z najwyzszych, wiec w zasadzie wszystko co potrzebne plus sportowe akcenty wskazane.

Najlepiej hatchback albo sedan w ostateczności kombi.

Cena plus minus 30 tysięcy, obecnie posiadam megane 3 1.4 tce, teraz chce silnik o wiekszej pojemnosci, mniej wyzylony.

Myślałem o golfie 6 (duzo jednak z silnikiem diesla 1.6 ktory ma slabe wtryski, 2.0 cr mniej i spore przebiegi) saab 9-3 - malo na rynku, seat exeo - tez malo na rynku, leon 2 lift 2.0 diesel - ale wiekszosc ma juz spore przebiegi

#motoryzacja #samochody #zakup #renault #seat #audi
  • 119
@konrados1906 Nie do końca bym się z tym zgodził. Może same silniki, ale do diesla dochodzi dużo kłopotliwego osprzętu jak chociażby turbosprężarki, dwumasy, pompy wtryskowe jak i same wtryski. Raczej jakąś niewysilona benzyna, wolnossaca będzie bardziej wytrzymalsza jako całość niż turbo diesel. Spalanie? Coś kosztem czegoś. Z wolnossacej benzyny masz większą moc niż z diesla o tej samej pojemności z turbina. Ok, jeśli cena ON była połowa ceny bezołowiowej to można było
@konrados1906 dlaczego uwazasz, ze flotowe auta sa zajechane? W moim korpo ktore nie jest jakims wyjatkiem bo dzieje sie tak w wielu firmach daja od pewnego pewnego poziomu fure jako dodatek. Ja np tym samochodem jezdze glownie do pracy(garaz), zakupy i wakacje. W domu tez fura w garazu. Rocznie mi wychodzi max 20k km. To jest Mondeo 2015r i po 3 latach wymiana. Szczerze mowiac jak by byla opcja odkupienia prywatnie po
@konrados1906: A ja uderzę z innej strony. Masz to auto już chwile, pewnie oprócz tych opinii to nic więcej Ci nie przeszkadza. Wiesz że każde następne używane to niewiadoma? Możesz kupić i być zadowolony a z drugiej strony możesz dołożyć więcej niż te 5k. Od siebie nic nie polecę oprócz zastanowienia się, chyba że faktycznie już nudzi Cię auto. Tylko wtedy, no risk no fun :D
@Mithrindil: jeśli forum danego modelu, gdzie wypowiada sie mechanik ktory potwierdzil kilkanascie takich przypadkow plus Ci ktorzy na forum nie pisza to nie jest wystarczajaca i wiarygodna opinia wg was to ok, najlepiej zyc sobie w swiadomosci ze wszystko jest zajebiste a internet to tylko zlot debili, w takim razie nie wiem co tu robicie