Wpis z mikrobloga

Mirki,
proszę o pomoc w doborze telewizora.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Około 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Głównie na wprost, jeśli chodzi o oglądanie "z boku" to jest to kąt maksymalnie do 30 stopni.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? Na widzów, telewizor stoi tyłem do okien.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Nie posiadam telewizora.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał?, HDR, 4K, WiFi
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Prawdopodobnie żaden, ewentualnie telewizja naziemna.
10 .Jakie urządzenia ? Konsola PS4 PRO
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-5
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? Nie do końca rozumiem o co chodzi w tym punkcie. Jeśli chodzi o oglądanie przez kilka godzin np. jednego kanału informacyjnego to nie, nie oglądam (jak już wspomniałem, prawdopodobnie nie będzie podłączona telewizja).
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? 50% filmy, 30% granie na konsoli, 20% sport,
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie, mam od tego komputer.
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, około 3 godzin dziennie.
16. Preferencje co do marki? Nie
17. Preferencje co do wielkości? 43-55cali (najchętniej okolice 50-55 cali, jednak od rozmiaru ważniejsza jest dla mnie jakość)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Raczej nic (?)
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4,5 tys. jeśli nie uda się znaleźć nic do 4 tys.
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? Nie posiadałem wcześniej telewizora, chciałbym, żeby posłużył mi chociaż z 2 lata.
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Nie.

Dziękuję

#pytanie #pytaniedoeksperta #konsole #ps4 #ps4pro #xbox #xboxone #xbox360 #telewizory
  • 15
  • Odpowiedz
@SwedishRapistElephant: Ja też mam ten model i zdecydowanie nie polecam philipsa jako firmy. Dopóki się nie zepsuł wszystko w porządku. Teraz od 24 czerwca nie mam naprawionego telewizora. Tzn mam ale podczas wymiany matrycy połamali obudowę. Chciałbym po prostu oszczędzić kłopotów ;)
  • Odpowiedz
@zawszemowiedziendobry ja kupiłem philipsa pus6501

4k hdr 55 cali w cenie okolo 3500-3800 znajdziezz obecnie
Tv na androidzie, netflix smiga, konsola sie spraewuje bo matryca ma 100 hz, ambilight to bajka

@SwedishRapistElephant:

Za ta cenę to @zawszemowiedziendobry: kupi model wyżej pus6561 z potrójnym ambilight i 120Hz. Wiem bo sam kupiłem niedawno za 3400 W takiej cenie bym w MM, mimo ze na stronie internetowej widniał za 3600
  • Odpowiedz