Wpis z mikrobloga

O tym jak nie dać się oszukać na OLX.
Po pierwsze - nie wysyłać pieniędzy za pobraniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tutaj można zakończyć ten doskonały poradnik.

Ja niestety ze względu na moją bardzo dużą ufność i wiarę w ludzi postąpiłem inaczej. Druga sprawa jest taka, że faktycznie mało kto wysyła za pobraniem. Każdy dziwnym trafem kiedyś wysłał paczkę i ktoś nie odebrał, ale mniejsza z tym.

Poszukiwałem belki do mojej Laguny Ph1. Znalazłem na szrocie w okolicy, ale jak następnego dnia zadzwoniłem to się okazało, że już sprzedana. Pilnie rozpocząłem poszukiwana na OLX, ponieważ auto było niesprawne, a ja się wyprowadzam 10 października, więc musiałem auto zbyć.
Belkę znalazłem w poniedziałek 04.09, a przelew poszedł 05.09. Okazało się, że pochodzi z samochodu o dokładnie takim kolorze jak mój, więc stwierdziłem, że chętnie jeszcze błotnik wymienię oraz uchwyt drążka zmiany biegów. Kasę oczywiście dosłałem 06.09 ( ͜͡ʖ ͡€)
Paczka miała zostać wysłana po weekendzie, ale z racji tego, że zależało mi na czasie, poprosiłem o wysłanie jeszcze w piątek, ewentualnie sobotę, żebym w poniedziałek mógł postawić auto u mechanika. No niestety. W poniedziałek paczki nie było. We wtorek też nie. Do końca tygodnia paczka również się nie pojawiła. Poprosiłem więc o zwrot pieniędzy, ponieważ paczka nie doszła, a tracking jaki sprzedawca przedstawił nic nie wyszukuje.
Tutaj dostałem zapewnienie, że odda pieniądze oraz, że przelew puścił z PKO w piątek, więc w poniedziałek będzie. Dziś jest poniedziałek, a kasy nadal nie mam. Na forum Renault dowiedziałem się, że jeden z użytkowników również miał problem z tym człowiekiem, jednak nie udało mi się z nim skontaktować. Chyba zwyczajnie przestał tam wchodzić. Po tym jak opisałem swoją sytuację na forum Renault:
http://renaultlaguna.pl/forum/topic/150592-uwaga-na-prawdopodobnego-oszusta/
Sprzedawca zaczął mi grozić, że się do mnie wybierze oraz, że poda mnie do sądu z powództwa cywilnego (kek).
Teraz widzę, że części do Laguny zniknęły z profilu OLX, ale za to jest wystawiony pojazd na sprzedaż.
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/WuKj/
Póki co nie odzyskałem pieniędzy. Jutro miną równo 2 tygodnie od wykonania przelewu.
Nadal będę walczył o swoje pieniądze, ale być może ktoś wyciągnie jakąś lekcję z mojego lekkomyślnego zachowania.
Poniżej zamieszczam wszystkie nasze rozmowy, które wymieniliśmy przez SMS. Miejsca zamazane zawierają tylko i wyłącznie dane personalne. Nie modyfikowałem zdjęć, a także nie manipulowałem przy nich w żaden sposób.

#olx #januszeolx #oszukujo #motoryzacja #lodzkie #samochody (bo może ktoś szuka auta) #nauczka
yeloneck - O tym jak nie dać się oszukać na OLX.
Po pierwsze - nie wysyłać pieniędzy...

źródło: comment_kDYiI0QOoEjuB065rhNb7RvmeOcT7o8c.jpg

Pobierz
  • 196
publikowanie danych i nazywanie innych oszustami przed wyrokiem sądu jest karalne


10 lipca

xD
Czyli nie pierwsza akcja Janusza, proszę dojedź go by można było w pełni legalnie, po przybiciu wyroku, nazwać go oszustem XDD
@Lketoglutaran: no właśnie już 2 dni po przelaniu kasy coś mi śmierdziało i zacząłem szukać. Natrafiłem właśnie na te jego wrzuty z takim zdjęciem z tym hasłem. Już wtedy czułem, że coś może być nie tak.
@yeloneck: Miałem taką historię w drugą stronę - sprzedawałem telefon. Kupiec koniecznie chciał załatwić w piątek transakcje i wysłał mi potwierdzenie przelewu - a właściwie zdjęcie słabej jakości blankieciku z poczty. Oczywiście sam nie mógł odebrać i jakiś kolega miał odebrać gdzieś na centralnym PKP. Ja jechałem akurat do Wawy na weekend i myślałem że uda mi się to załatwić. Podczas jazdy pociągiem coś mnie tknęło i zadzwoniłem do Urzędu Pocztowego
@austenityzowany: Oj twój przykład to już było widać, że coś jest nie tak. Od tego, że wysyła niewyraźne zdjęcie blankieciku, zapłata pocztą (czyli kasa idzie dłużej niż przelew bankowy) a jeszcze sam nie odbierze tylko kolega... Toż to już tyle ostrzegawczych znaków, że chyba ktoś naprawdę łatwowierny mógłby się dać oszukać.
Temat dotyczy mojej osoby w więc po 1 Belka była wysłana już jest mnie z winy poczty polskiej
Po 2 sprawa przybrala obrót straszenie rodziny przez niektórych jak mniemam czytelników posta.
Kasa jest oddana
Jednak nie ja nie pozwolę na publikowanie klamstw
Klient straszy Łomianki, i innymi
@yeloneck: ale to co widzę to tylko on cie wyzywa, czy jak on to zgłosi i będzie sprawa w sądzie to on zostanie ukarany przez sąd we własnej sprawie którą założył ?:D

To jakiś niepoczytalny facet, a mirki jeszcze dolewają oliwy do ognia :/