Wpis z mikrobloga

Wczoraj obejrzałem "The Road"(polecany jakiś czas temu przez innego Mirka), dla mnie mocne postapo, dawno nie widziałem filmu w którym stworzono świat z którego bije tak wielka beznadzieja, piekło na Ziemi, świetny film, takiego klimatu brakuje mi w The Walking Dead, fakt - są momenty w twd gdzie idzie "wczuć się" w ten świat, ale to właśnie "The Road" uświadomił mi jakie braki mają "Żywe Trupy".
#film #postapokalipsa
Pobierz enforcer - Wczoraj obejrzałem "The Road"(polecany jakiś czas temu przez innego Mirka)...
źródło: comment_RU16ildr6vS9d73z6vCA8I4PFuNhF2pV.jpg
  • 19
@enforcer: No to w tym względzie jest podobny. Jeszcze bardziej minimalistyczny, również przez wzgląd na ilość środków użytych do zobrazowania sytuacji. Postapo właściwie robi za tło historii i nikt się nie skupia na wyjaśnieniu co i jak, niemniej efekt uzyskany może porażać jeśli ktoś zwraca uwagę na realia. Polecam. :)
@enforcer: Znam, całkiem fajny jak na swoje lata. Z tego samego roku jest Slipstream (rzeka wichru) - brytyjskie postapo z Hamillem i Paxtonem. Nie jest dobry (podobnie jak "cyborg"), ale ma swój niezaprzeczalny urok typowy dla lat 90. - kozaczenie, zgrywanie bohatera i teksty, które kłują w uszy.
@sejsmita: Cyborg to ogólnie nędza, ale podobał mi się świat w tym filmie, to chyba tak jak napisałeś:

Postapo właściwie robi za tło historii i nikt się nie skupia na wyjaśnieniu co i jak
@enforcer: Nigdy nie oglądałem filmu, który tak by mnie przybił. Poczucie beznadziei w tym filmie jest naprawdę dobijające. Z drugiej strony strasznie irytowała mnie postać syna głównego bohatera, czasami miałem ochota wywalić mu plaskuna w twarz przez monitor.
@enforcer Mimo wszystko film i książka dają trochę inne odczucia. Ja lubię wracać do danego uniwersum przez książkę lub film, w zależności co pierwsze wpadło mi w ręce. Jakbyś kiedyś miał okazję przeczytać, polecam. Jak pominiesz książkę, wiele nie stracisz, bo już większość znasz z filmu.
@enforcer: Może to ja nawet byłem, bo ostatnio ze dwa-trzy razy polecałem The Road na wykopie i mirko. Świetny film. Jeśli chcesz coś w podobnym klimacie, to polecam Children of Men- nie aż tak ciężkie i z nutką dziwnego, angielskiego humoru. Również doskonały film postapo.