Wpis z mikrobloga

Mirabelki i Mirki! Wykopowicze i wykopowiczki! Różowe paski, niebieskie paski i użytkownicy bez pasków!
Piszę ten wpis żeby prosić was o pomoc dla 60 letniego Kazimierza Byczkiewicza - mojego kolegi z pracy. Pan Kazik od wieku niemowlęcego cierpi na Polio ( Choroba Heinego-Medina ). Choć porusza się na wózku inwalidzkim i żwawo na siebie pracuje, to jego stan się pogarsza. Żeby dotrzeć do pracy musi przejechać parę kilometrów i z tym właśnie postanowiłem mu pomóc. Komercyjny wózek elektryczny przekracza nasz możliwości, ale miałem okazję się już pobawić trochę ze sterowaniem różnymi silnikami, czy pakietami li-po więc postanowiłem zelektryfikować wózek pana Kazika własnymi środkami. Środki nie są za duże, jeśli idzie o pieniądze więc szukam oszczędności.
Tutaj zaczyna się mój właściwy apel do was: jeśli macie niesprawne (sprawne będą jeszcze lepsze) baterie od laptopów, czy elektronarzędzi w których są ogniwa 18650 (tutaj pojawia się problem, że nie wiem jak taką akcję organizować. Podać po prostu swój adres? Mogę we Wro odebrać osobiście) to przyjmę każdą ilość. Do wózka będę potrzebował wyselekcjonować przynajmniej 64 ogniwa, a tylko część z przysłanych będzie się nadawać.
Chętnie odpowiem na wszelkie pytania.

#wozekkazika - Tag pod którym będę rzucał postępy z pracy nad wózkiem.
Zaraz zrobię też znalezisko - żeby na główną dotarło - jak nie masz akumulatorków to może wykopiesz.
Link do "znaleziska":
https://www.wykop.pl/link/3921693/pomoz-kazikowi-choremu-na-polio-dojezdzac-do-pracy-prosba-o-wykop-efekt/
#wykopefekt #pomagajzwykopem #pomoc a przy okazji #elektronika i #18650
kiciek - Mirabelki i Mirki! Wykopowicze i wykopowiczki! Różowe paski, niebieskie pask...

źródło: comment_5AhstdLaK13HZn1tN6Pa7D6CzHJ0yg1o.jpg

Pobierz
  • 28
@rvtzkv: Dodałem znalezisko.
@ameliniowyguzik: Na taką ilość dobra to ani ja, ani pan Kazik nie liczymy.
Poza tym zdecydowanie łatwiej prosić o coś co inni uznają za zbędne graty niż o pieniądze.
No i jak ekologicznie! Wszystkie zepsute ogniwa które do mnie trafią przekażę do odpowiedniego punktu zbiórki.( ͡º ͜ʖ͡º)