Wpis z mikrobloga

Jako, że pytanie o światło na rower powraca jak bumerang co trzeci dzień, a na jesień codziennie. Dodaję linka do wpisu o najpopularniejszej i najczęściej na wykopie polecanej latarce rowerowej. Jako, że niektórzy się boją zbyt licznych dostępnych dla niej opcji (model, dioda, barwa, sterownik, chłodzenie itd.) ( ͡° ͜ʖ ͡°)


, w linku opisane jest w największym skrócie co wybrać tanio i dobrze, bez poświęcania godzin czytania forum, analiz i wysyłania na kosztowną "customizację".

https://www.1enduro.pl/convoy-s2-plus-latarka-na-rower/

#szosa #mtb
#swiatelka
#rower #pasta
Pobierz shusty - Jako, że pytanie o światło na rower powraca jak bumerang co trzeci dzień, a ...
źródło: comment_XbIHJZl6rM88OD62S7McYCr1R8eyCpHJ.jpg
  • 25
no właśnie, dioda jest centralnie w reflektorze/kolimatorze, więc trzeba by latarkę skierować w dół/bok, tak żeby nadjeżdżający nie widział źródła, ale przy tym też zmniejsza się widoczność samego rowerzysty, dlatego IMO i tak trzeba mieć pozycyjną


A mnie #!$%@? jak rowerzyści mają te lampki ustawione tak, że oslepiaja osoby z naprzeciwka.

Kupi sobie taki koleś "super ultra bike light 9000lumenów" i zamiast ustawić to trochę na ziemię to wali ci po ryju.
@ziomekz: pytałeś o czołówkę - bierz polecane przez @Azai: Tikka. Ja mam od ok 1,5 roku Tikka XP i zajebista czołówka, serio. Jesienią i zimą biegam z nią po lesie i po chodnikach, jeżdżę na rowerze (zdarzało się też po lesie) i jestem bardzo zadowolny. Nie musze mówić, że w porównaniu to marketowych czołówek to inna liga.
@Ostasz: A poleci ktoś może jakąś sensowną lampka do roweru? Typowa miejska jazda, nie żadne Convoye z miliardem lumenów :) Mam te pchełki na gumke za grosze ale to chyba służy tylko temu aby policja nie zatrzymała za brak ośweitlenia.