Wpis z mikrobloga

Co się #!$%@?ło u mnie w #pracbaza to ja nawet nie. Przyszedł nowy koleś (2 dzień pracy - pierwszy raz go widzę na oczy), miałam go doszkolić. Trochę gościu nie ogarniał, no ale dobra. Mówię mu co ma robić i poszłam zająć się innymi sprawami, wracam zobaczyć jak mu idzie, a ten robi zupełnie co innego. Pytam dlaczego nie robi tego co mu kazałam, a ten mi odpowiada, że jestem młodsza i nie będzie się mnie słuchał... ( _), drugiej koleżance która też kazała mu coś zrobić powiedział, że ma jeszcze mleko pod nosem i też ma w dupie to co mówiła. Trzecia kumpela go #!$%@?ła ale też nie zrobił sobie z tego wiele bo też jest młodsza. Dodam, że dwa lata różnicy między nami... Zobaczymy co kierownik z tym zrobi.
##!$%@? ##!$%@?
  • 120
@Honegumi Też tak miałam. Tyle, że gość miał 54, a ja 26 lat ( ͡º ͜ʖ͡º) I zero doświadczenia w branży ( ͡º ͜ʖ͡º)
Wyśmiewał moje studia, kompetencje, że stanowisko to poważne tylko z nazwy i że w ogóle jestem babą, więc jak mogę się znać na tak męskiej branży. Pieprznęłam tym w cholerę :))
@wyporkiewicz: W zależności od kraju, tak jak i firmy oraz jej profilu, jak również kompleksowości wykonywanego zajęcia, okres próbny, czy okres monitorowania próbnego, może trwać 3, 6 czy nawet 9 miesięcy. W ciągu jego trwania pracownik ma robić postępy, które nie będą możliwe bez wsparcia ze strony współpracowników wyznaczonych do tego celu.

Przeciętny zatrudniony, zaczyna 'czuć' firmę po około 6-7 miesiącach.

I tak - kobiety są mniej skore do współpracy, jeśli
@Honegumi: Jak to mogło wygladac.
Drogi mikropamietniku co sie dzis #!$%@? w mojej mcbazie to nie wnikam, ze zlosci musialam sie przejsc z mopem w kolo stolikow w knajpie.
Dzis przyszlo mi tlumaczyc nowemu typowi( 2 dzien w tej pieknej robocie) co i jak ma robic, bo ktos nie do konca ogarnal i zamiast robic te pyszne czisburgery on #!$%@? caly dzien frytki... #!$%@? frytki, ktore zawsze sa na doczepke a